Grali w czwartek, nadrabiali w sobotę
4 maja rozegrano 15. kolejkę I ligi, natomiast dwa dni później zespoły rywalizujące na tym szczeblu nadrobiły zaległości. 14. seria gier w pierwotnym terminie nie doszła do skutku ze względu na obfite opady deszczu.

III-ligowcy nie grali...
… świętowali, bowiem 3 maja, ze względu na świąteczny charakter dnia, na bielskim orliku walka o punkty nie toczyła się.

Mistrza już znamy?
Wicelider I ligi przegrał ważny mecz, co może oznaczać koniec marzeń o mistrzostwie. Rąba Team musiała uznać wyższość Black Game Team. Wynik 4:0 świadczy o tym, że przeciwnik był lepszy. Rąba traci do Wydawnictwa Pascal, lider wygrał mecz czwartkowy i zaległy, osiem punktów, a do rozegrania pozostały trzy kolejki. Black Game Team dzięki wygranej zbliżył się do wicelidera, traci do niego tylko jeden punkt.

Do piętnastu razy sztuka
Długo na pierwszą zdobycz punktową pracowali gracze FC Piwnicy. Dopiero za piętnastym podejściem zdołali ruszyć z miejsca. Premierowy punkt wywalczyli w konfrontacji z drużyną Powerboys Belfast. Remis 3:3 do w dużej mierze zasługa Marcina Trylskiego – zdobył dwa gole oraz Łukasza Wrzeszcza – jeden gol. Drugi z wymienionych zawodników w 36. minucie po raz drugi został ukarany żółtą kartką, Gra w osłabieniu nie przekreśliła końcowego... sukcesu.

Lider zgubił punkty
FC Blaszok po serii siedmiu zwycięstw, dzięki której awansował na pierwsze miejsce w tabeli II ligi znalazł pogromcę. Sposób na „Blaszanych” znalazła drużyna Valeo, która ograła lidera 5:3. Rafał Wachol odwrócił w drugiej połowie losy pojedynku, bowiem Valeo przegrywał po premierowej odsłonie 1:2. Po jego dwóch golach objęło prowadzenie, którego już nie oddało.

„Źli Chłopcy” przed szansą
Drużyna Bad Boys pokonała najsłabszy w stawce KS Tkaczów 4:2 i zbliżyła się do lidera II ligi na odległość jednego punktu. Niespodziewanie to outsider prowadził po przerwy 1:0 po trafieniu Marka Lasonia, ale po zmianie stron faworyt potwierdził swoją wyższość. „Źli Chłopcy” mają jeden rozegrany mecz mniej od ekipy FC Blaszok.