Niespodziewana wizyta
W miniony czwartek ekipa remontowa, która niebawem przystąpi do renowacji nawierzchni bielskiego orlika pojawiła się na obiekcie. Rekonesans zmusił organizatorów BBALPN do odwołania kilku spotkań I i II ligi. Większość zaległości odrobiona zostanie 30 maja. 

Grają w kratkę
Black Game Team, czyli jeden z kandydatów do walki o czołowe lokaty w I lidze gra w tym roku w kratkę, prezentuje się tym samym poniżej oczekiwań. Do zwycięstwa, dwóch remisu i porażki dołożył w minionej kolejce kolejną porażkę. Tym razem musiał uznać wspinającej się w górę tabeli ekipie FC Piwnica. Mecz zakończył się wynikiem 5:2. 

O odbicie się od dna
Zajmująca 12. miejsce drużyna Powerboys Belfast zmierzyła się z okupującym 13. lokatę Valeo. Dwa punkty dzieliły w tabeli oba zespoły przed pojedynkiem. Cenne trzy wywalczyła pierwsza z wymienionych ekip wygrywając 3:2. Po dwóch golach Rafała Kłuska Valeo prowadziła 2:1. W końcówce Tomasz Duleba i Łukasz Czak odwrócili losy spotkania. 

Zniszczyli Niszczycieli
Zamykający stawkę II ligi zespół FC Niszczyciele przegrał 4:9 z Piłkarskim Pokerem. Adam Klaczek zdobył cztery gole dla wygranej drużyny, Damian Rodak trzy. Po 6. minutach rywalizacji było 3:0...

Sensacyjny Outsider
Mała Siódemeczka do rywalizacji z Outsiderem przystępowała w roli faworyta, wszak zajmowała przed tym meczem pozycję na podium, rywal przedostatnie w tabeli. Owej roli "7" nie sprostała, tylko raz odpowiedziała bowiem na trzy trafienia przeciwnika.