Mecz na szczycie i zmiana lidera
Przewodzący stawce Bielski Team w hicie 13. kolejki zmierzył się z wiceliderem. 13 dzień kwietnia (piątek) okazał się szczęśliwy dla drużyny Centrum, która wygrała mecz na szczycie I ligi 4:3. Po pierwszej połowie i golu Bogusława Szczotki prowadziło Centrum, które w minucie 27., wobec dwóch trafień Rafała Chudzika przegrywało 2:3. Wcześniej wyrównał stan meczu Łukasz Mentel. Dwa trafienia doświadczonego Andrzeja Szymańskiego rozstrzygnęły losy pojedynku. Tym samym zwycięzca przeskoczył w tabeli pokonanego i wskoczył na jej szczyt.

Zwycięstwa grupy pościgowej
Depczą po piętach wymienionym drużynom dwa zespoły, które wygrały swoje mecze. FC Blaszok pokonał 3:0 Pulotrans. Wszystkie gole w tym meczu zdobył Krystian Romejko. Natomiast Black Game Team rozbił 7:2 Valeo. Hat-tricka w tym spotkaniu zanotował Maciej Genc. „Blaszani: tracą do lidera trzy punkty, „Czarni” cztery.

Na przełamanie
Zespół Powerboys Belfast zajmował przed 13. kolejką przedostatnie miejsce w tabeli, wyprzedzał tylko ekipę Euro-Wind, która wycofała się z rozgrywek. Na domiar złego po premierowej odsłonie przegrywał 1:2 z FC Cosmos, ale po przerwie zdołał losy meczu odwrócić. Po trafieniach Aleksandra Macedońskiego i Grzegorza Mroziaka wygrał 3:2. Tym samym ekipa Powerboys Belfast przeskoczyła w tabeli Valeo.

Wpadka lidera
Lider II ligi - zespół FC Wu - przegrał 3:4 z KS-em Tkaczów. Trzy trafienia Marka Prochowskiego i jedno Adama Palety przełożyły się na końcowy sukces dużo niżej notowanej drużyny. Co ciekawe, strzelcy zostali ukarani żółtymi kartkami, natomiast Mateusz Malinka z FC Wu czerwoną.

Wpadka wykorzystana
Potknięcie dotychczasowego lidera wykorzystali Harnasie. Nowy lider II ligi pokonał Outsidera 8:1. Drużynę do efektownej wygranej poprowadzili Dawid Talik i Zbigniew Targosz – zdobyli po trzy bramki.