Wakacyjna przerwa
Po rozegranych w minionym tygodniu meczach nastąpiła wakacyjna przerwa w rozgrywkach. – Do rywalizacji wrócimy we wrześniu, takie mamy plany. Nie wiem kiedy rozpocznie się zapowiadany przez BBOSiR remont boiska, ponieważ jeszcze się nie rozpoczął. Podobno ma trwać dwa miesiące. Do rozegrania pozostało nam 7-8. kolejek, dlatego możemy sobie pozwolić na dłuższą przerwę – mówi Konrad Hamerlak, prezes AKS-u Orlik Bielsko-Biała, organizatora rozgrywek. 
 
Poziom utrzymują
Bielsko-Bialska Amatorska Liga Piłki Nożnej cieszy się renomą w środowisku piłkarskim. – Jestem zadowolony z poziomu sportowego i jakości pracy sędziów. Organizacyjnie wszystko przebiegało zgodnie z planem. Trzymamy pewien poziom, co daje nam przewagę nad innymi ligami amatorskim w regionie – zaznacza nasz rozmówca.
 
Liderzy z przewagą
Wakacje jako liderzy I ligi spędzą zawodnicy Centrum, którzy o 7 punktów wyprzedzają Bielski Team, ten rozegrał jednak o jeden mecz mniej. 9 „oczek” przewagi nad drugą drużyną w tabeli mają Harnasie, który otwierają II-ligową stawkę. 
 
Co słychać na dole?
Z rywalizacji w I lidze wycofała się ekipa Euro-Wind Valeo, natomiast przedostatnią pozycję zajmuje z dorobkiem 9 punków Valeo. Strata tej drużyny do miejsca 12. wynosi 8 punktów. 
Miano „czerwonej latarni” II ligi przypada FC Niszczycielom, co przy skromnym, 6-punktowym bilansie dziwić nie może. Przedostatni Outsider zgromadził punktów 10. 

Tabele i wyniki BBALPN