Pięciu kandydatów
Za nami 6. (niepełnych) kolejek BBALPN. Można zatem pokusić się o pierwsze typy. Dużo wskazuje na to – aktualna tabela, składy personalne – że o miano najlepszej drużyny BBALPN powalczy pięć zespołów. Stawkę otwiera Bielski Team, który jako jedyny z czołówki rozegrał wszystkie mecze. W ostatnim pokonał 8:7 ekipę Pulotrans. Sklasyfikowany pozycję niżej FC Blaszok odniósł czwarte zwycięstwo w czwartym spotkaniu. Tym razem rozbił 11:1 FC Piwnicę. Najniższy stopień podium okupuje FC Sheep, który nie miał większych problemów z zamykającym stawkę zespołem Powerboys Belfast – wygrana 7:2. Wśród kandydatów do mistrzostwa niewątpliwie są także drużyny Black Game Team i Centrum. W ramach 6. kolejki miało dojść do pojedynku pomiędzy tymi ekipami, ale mecz został przełożony na 17 listopada.

Grała kadra, nie grała BBALPN
Czwartkowe mecze rozgrywek, których areną jest orlik przy ulicy Słowackiego, zostały przełożone. Oczywiście ze względu na pojedynek pierwszej reprezentacji w Armenii.

Walkower
Mecz Leśnego Klubu Sportowego z Euro-Windem nie doszedł do skutku. LKS wzbogacił się o trzy punkty bez konieczności wychodzenia na boisko.

Odbili się od dna
Drużyna FC Niszczyciele zapunktowała po raz pierwszy w sezonie wobec wygranego 6:4 pojedynku ze Zwykłymi Chłopcami. Po dwie bramki dla zespołu, który opuścił ostatnie miejsce w tabeli II ligi zdobyli Andrzej Damek i Łukasz Kuboszek.