Do rozegrania w Amatorskiej Ligi Futsalu zostały co prawda dwa mecze, ale ich wyniki większego wpływu na końcowy układ tabeli nie będą miały. Ligę wygrał zespół Pulotrans, który o dwa punkty wyprzedził RetroRapid. Miejsce na pudle wywalczyli także długo przewodzący stawce zawodnicy Black Game Team. – Nic już nie ulegnie większej zmianie. Jedyny znak zapytania postawić mogę przy tytule króla strzelców, ponieważ Bogusława Szczotka zdobył o pięć goli więcej od Arkadiusza Komrausa, a jego zespół zagra w środę. Black Game Team zmierzy się z solidnym zespołem Trenerzy Rekordu – mówi na wstępie Konrad Hamerlak, główny organizator ALF-a. – Jestem zadowolony z przebiegu rozgrywek i poziomu sportowego. Cieszy mnie także podejście zawodników, niewiele było podczas meczów spięć i walki za wszelką cenę o zwycięstwo. Dziękuję przedstawicielom Urzędu Miasta za wsparcie, dziękuję sędziom prowadzącym zawody – dodaje.

Coś się kończy, co innego rozpoczyna. W czwartek wznowiona zostanie rywalizacja w Bielsko-Bialskiej Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej. Jako pierwsi do gry powrócą I-ligowcy. – Pod koniec maja rozpocznie się remont bielskiego orlika, zatem nie mamy zbyt wiele czasu. Ze względu na wspomniany remont zakończenie rozgrywek zaplanowaliśmy dopiero na październik. Po tym sezonie zmienimy formułę rozgrywek BBALPN. Przejdziemy w 2019 roku na system wiosna-jesień. Od marca do października toczyć się będzie rywalizacja na orliku, a pod koniec października rozpoczynać będziemy ligę halową – klaruje nasz rozmówca.

Zaległe mecze ALF-a rozegrane zostaną jutro. Tuż po ich zakończeniu odbędzie się oficjalne podsumowanie rozgrywek, zarazem wręczenie nagród i pucharów.