– Mecz drużyn o zbliżonym potencjale w Milówce, który zapowiada się na wyrównany. Bory nie są na przegraną skazane i co najmniej remis mogą wywalczyć. Nawet przez pryzmat ostatnich wyników widać, że mają czym zrównoważyć atut własnego boiska Podhalanki.

Bezwzględnie stawiam na zwycięstwo Piasta w rywalizacji z zamykającym tabelę Muńcołem. To najzwyczajniej najsłabsza w tej lidze drużyna.

Gościom z Pogórza będzie bardziej zależeć na tym, aby pokusić się o zwycięstwo w starciu ze Smrekiem. Jeśli w Pogórzu w utrzymanie jeszcze wierzą, to determinacji nie zabraknie. Moim zdaniem nie jest ten zespół na straconej pozycji i może nawet wygrać, choć łatwo się w Ślemieniu nie gra.

Wisła jest na tyle zdyscyplinowana w działaniach defensywnych, że może nie być łatwo piłkarzom Tempa. Ale mimo wszystko ciężko jest się bronić przez 90. minut, dlatego uważam, że w końcowej fazie meczu będą bramki wpadać dla faworyta i on wygra.

Wiele zależy od składu wyjściowego, w jakim Beskid zagra w Istebnej. Potencjał tej drużyny jest na tyle duży, że w razie braku absencji poradzi sobie spokojnie. Inaczej rzecz może się wykrystalizować, jeśli zabraknie w ofensywie tercetu Szczęsny-Jaworzyn-Sikora. Wtedy gospodarze mają szansę na jakiś korzystny dla siebie rezultat.

W Wiśle gospodarze zdecydowanie pokonają LKS Leśna. Doszło tam do sporych zmian i efektem jest w miarę regularne punktowanie. To inny zespół niż jesienią – lepszy i to widać po wynikach. Tym bardziej u siebie nie widzę możliwości potknięcia się.

To przedostatnia kolejka, a ostatnia dla nas rozgrywana przed swoją publicznością. Żeby więc były w Puńcowie emocje, to musimy swoją robotę wykonać. Chcemy udowodnić w kluczowej części sezonu, że coś jesteśmy warci w tym całym roku. Wiem, że wygramy mecz ze Spójnią Zebrzydowice, nie może być inaczej, bo zależy nam, aby kończyć ligę meczem o coś.


Program 28. kolejki:

8.06.2023 r. (czwartek)
Podhalanka Milówka – Bory Pietrzykowice (g. 12:00)
Muńcuł Ujsoły – Piast Cieszyn (g. 15:00)
Smrek Ślemień – LKS Pogórze (g. 15:00)
GKS Radziechowy-Wieprz – Spójnia Zebrzydowice (g. 17:00)
Tempo Puńców – Wisła Strumień (g. 17:00)
Góral Istebna – Beskid Skoczów (g. 18:00)
WSS Wisła w Wiśle – LKS Leśna (g. 18:00)