Mistrzostwo przypieczętowane w świetnym stylu
Iskra Rybarzowice mistrzem bielskiej A-klasy i w przyszłym sezonie zagra w Lidze Okręgowej Bielsko-Tyskiej - to wiemy po ostatniej 24. kolejce zmagań, w której zespół Daniela Kasprzyckiego pokonał LKS II Czaniec. "To był nasz najlepszy mecz w tej rundzie. Mogę powiedzieć to z pełną odpowiedzialnością" - mówi sam zainteresowany.
Najlepszy mecz w rundzie na wagę mistrza
Iskra zapewniła sobie mistrza bielskiej A-klasy w miniony weekend. Zespół z Rybarzowic zdominował starcie z LKS-em II Czaniec, zwyciężając 6:1. Szczególnie udana była pierwsza część, w której zespół zaaplikował swojemu rywalowi 4 bramki. - Delikatnie, na spokojnie, celebrowaliśmy ten sukces. Mocniej będziemy świętować po ostatniej kolejce. Byliśmy odpowiednio nastawieni, przygotowywaliśmy się do tego meczu przez cały tydzień. Chcieliśmy zamknąć sprawę awansu już w ten weekend i to nam się udało. To był nasz najlepszy mecz w tej rundzie. Mogę powiedzieć to z pełną odpowiedzialnością. Drużynie należą się duże brawa za realizację założeń. Do 30. minuty spotkanie było praktycznie rozstrzygnięte. Byliśmy bardzo dobrze dysponowani, a rywal nie był w stanie nam się przeciwstawić - mówi Daniel Kasprzycki, trener Iskry.
Czołówka z potknięciami
Zespoły z górnej części tabeli, nie mogą zaliczyć minionej kolejki. Za wyjątkiem Żaru, który pokonał Groń 4:1. Pionier natomiast przegrał z Zamkiem Grodziec 1:5, a Wilamowiczanka musiała uznać wyższość Soły Kobiernice w stosunku 1:3. Soła dzięki tej wygranej wyraźnie zbliżyła się do utrzymania w rozgrywkach. - Ciekawy był wynik z Wilamowic. Nie wiem, czy nasze zwycięstwo podcięło skrzydła Wilamowiczance, ale jej strata punktów w meczu z Kobiernicami jest pewnym zaskoczeniem. Z kolei Pionier złapał zadyszkę. To był dla niego kolejny mecz rozegrany w krótkim odstępie czasu, ale mimo wszystko jego wynik z Zamkiem jest sporym zaskoczeniem - ocenia Kasprzycki
Remontada przedniej urody
Zapora Wapienica pokonała 3:0 LKS Ligota i coraz mocniej puka do bram czołowej piątki. Sokół Zabrzeg natomiast wygrał 1:0 z Orłem Kozy. Na uwagę zasługuje ostatni wyczyn KS-u Bystra. Zespół Tomasza Matuszka przegrywał z Sokołem Hecznarowice 0:3, aby po zmianie stron odrobić stratę i to z nawiązką, wygrywając w końcowym rozrachunku 4:3. - Bystra bardzo solidnie wygląda pod względem kadrowym, co przekłada się na wyniki. Coraz mocniej liczy się w walce o czołowe lokaty i będziemy za nią trzymać kciuki - przyznaje nasz rozmówca.
Wyniki 24. kolejki:
Zamek Grodziec - Pionier Pisarzowice 5:1 (4:1)
Bramki: Szczęsny, Szczęsny, Greń, Greń, Kieczka - Strzeżoń
Iskra Rybarzowice - LKS II Czaniec 6:1 (4:0)
Bramki: K. Śleziak, Krawczyk, Sierota, Caputa, K. Śleziak, Caputa - Bizoń
LKS Ligota - Zapora Wapienica 0:3 (0:1)
Bramki: Sapuła, P. Pierlak, Tobiasz
Wilamowiczanka Wilamowice - Soła Kobiernice 1:3 (1:1)
Bramki: Czylok - Kowalczyk, Borak, Mac. Żurek
Żar Międzybrodzie Bialskie - Groń Bujaków 4:1 (2:1)
Bramki: Waluś, Waluś, Alves, Waluś - P. Kuźnik
KS Bystra - Sokół Hecznarowice 4:3 (0:3)
Bramki: Machalica, Ciosek, Machalica, Rycak - D. Nycz, Chrapek, D. Nycz
Sokół Zabrzeg - Orzeł Kozy 1:0 (0:0)
Bramka: Adamus