Finały w poszczególnych podokręgach zaplanowano na pierwszą połowę kwietnia. Jako pierwsi, 8 kwietnia, swoje mecze rozegrają drużyny z Częstochowy (Rędziny, godz. 17:00) oraz Tychów (Pawłowice Śląskie, godz. 17:00). Kolejne finały odbędą się 14 kwietnia w Raciborzu oraz dzień później w Lublińcu, Rybniku (godz. 18:00), Sosnowcu (Będzin, godz. 18:00) i Zabrzu (Łabędy, godz. 17:00).

 

Pierwsza runda na szczeblu Śląskiego ZPN zaplanowana została na 21 kwietnia o godzinie 17:30. Już na etapie losowania nie zabrakło ciekawych zestawień, choć jedno z nich nie dojdzie do skutku. Orzeł Łękawica wycofał się z rozgrywek, co oznacza, że triumfator Podokręgu Lubliniec automatycznie awansuje do kolejnej rundy. Jeśli chodzi o inne drużyny z naszego regionu, Drzewiarz Jasienica zmierzy się z Ruchem Radzionków. Wolny los przypadł Kuźni Ustroń. 

 

Zgodnie z regulaminem, gospodarzami spotkań będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych. W przypadku drużyn występujących na tym samym poziomie, rolę gospodarza pełni zespół wylosowany jako pierwszy.

 

Pary I rundy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej:

  • Orzeł Łękawica - zwycięzca Podokręgu Lubliniec
  • Drzewiarz Jasienica - Ruch Radzionków
  • zwycięzca Podokręgu Częstochowa - zwycięzca Podokręgu Rybnik
  • zwycięzca Podokręgu Zabrze - zwycięzca Podokręgu Tychy

 

Wolny los w tej fazie otrzymały: Sparta Katowice, Kuźnia Ustroń, zwycięzca Podokręgu Racibórz oraz zwycięzca Podokręgu Sosnowiec.