- Wydaje mi się, że w Żabnicy mamy szlagier tej kolejki. Magura to bardzo dobra drużyna, ma bardzo mocny skład. Skałka również należy do czołówki, a przede wszystkim jest wymagająca dla każdego na swoim boisku. Myślę, że wynik będzie oscylował wokół remisu, z delikatnym wskazaniem na gości ze względu na potencjał kadrowy.

 

Nie możemy ustabilizować formy, nie możemy się przekonać do tego, że koncentracja jest nam potrzebna w każdym meczu. Gramy z faworytem ligi. Nie mogę powiedzieć, że jedziemy po punkty, ale mogę zapewnić, że postawimy się mu. Liczę, że moi zawodnicy podejdą do meczu z odpowiednim nastawieniem mentalnym, bo umiejętności ku temu, by walczyć z każdą drużyną na tym poziomie rozgrywkowym bez wątpienia mają.

 

Maksymilian jest na pewno podbudowany po pierwszym zwycięstwie, a z zawodników z pewnością zeszła presja. Koszarawa z kolei ma zapewne mieszane uczucia po środowym meczu z nami, bo z jednej strony może cieszyć się z punktu, a z drugiej pewnie liczyli żywczanie na więcej, niż „oczko”. Nie wskażę faworyta, każda drużyna może wygrać. Najbardziej prawdopodobny wydaje się wynik remisowy.

 

 

Skrzyczne gra u siebie, do tego prezentuje się świetnie w tym sezonie. Na papierze to zdecydowany faworyt. Magórka będzie chciała sprawić niespodziankę, bo w ostatnim meczu z Beskidem była blisko premierowego punktu. Skłaniam się ku wytypowaniu zwycięstwa gospodarzy, także ze względu na świetną dyspozycję strzelecką Macieja Sowy.

 

Derby rządzą się swoimi prawami i ciężko wskazać faworyta. Jeżeli Beskid chce walczyć o miano najlepszej drużyny i awans do "okręgówki", to musi wygrać. Czeka ekipę z Gilowic bardzo ciężkie zadanie przeciwko rezerwom Orła, ale myślę, że gospodarze przechylą ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

 

Koszarawa Babia Góra i GKS II to mecz na przełamanie dla jednych i drugich. „Dwójka” wygrała pierwszy mecz z pomocą zaciągu z pierwszej drużyny, później coś się zacięło. Babia Góra potrzebuje punktów, jak tlenu. Wynik będzie sprawą otwartą, pewnie zakręci się koło remisu, ale za gospodarzami przemawia być może kluczowy atut boiska.

 

Program 6. kolejki:

 

17.09.2022 r. (sobota), g. 16:00

Skałka Żabnica - Magura Bystra

Stal-Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec - Metal Węgierska Górka

Maksymilian Cisiec - Koszarawa Żywiec (g. 17:00)

 

18.09.2022 r. (niedziela), g. 11:00

Skrzyczne Lipowa - Magórka Czernichów

Beskid Gilowice - Orzeł II Łękawica (g. 15:00)

Koszarawa Babia Góra - GKS II Radziechowy-Wieprz
 

Sokół Słotwina - Jeleśnianka Jeleśnia (przełożony na 11.11.2022 r., g. 14:00)