Utrzymanie zapewnione!
Rekord Bielsko-Biała zapewnił sobie utrzymanie w Betclic 2. Lidze! W niezwykle ważnym meczu przedostatniej kolejki Bielszczanie pokonali na własnym stadionie Świt Szczecin 1:0.
Spotkanie od pierwszego gwizdka toczyło się w szybkim tempie. Już w 2. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, jednak Kempny z bliskiej odległości nie trafił do siatki po akcji Mateusza Klichowicza i Michała Hornika. Chwilę później Rekord dopiął swego. Daniel Ściślak posłał prostopadłe podanie do Jakuba Kempnego, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku pokonał bramkarza gości.
Po zdobyciu bramki gospodarze grali odważnie i szukali kolejnych okazji. Aktywni byli przede wszystkim Hornik, Klichowicz i Ciućka, a Świt miał problemy z zatrzymaniem ofensywy Bielszczan. Goście jednak również potrafili zagrozić bramce Rekordu, lecz dobrze dysponowany był Wiktor Kaczorowski. W końcówce pierwszej połowy bliski podwyższenia prowadzenia był Tomasz Boczek, po którego główce piłka odbiła się od górnej części poprzeczki.
Po zmianie stron Świt coraz mocniej naciskał. Bardzo dobrą okazję miał Hornik, ale jego mocne uderzenie obronił Szpaler. Z kolei po stronie gości aktywny był Aftyka, a defensywa Rekordu kilkukrotnie musiała ratować się ofiarnymi interwencjami. Kluczowy moment nastąpił w 77. minucie, gdy Kaczorowski popisał się kapitalną, podwójną interwencją, utrzymując prowadzenie gospodarzy. Końcówka była pełna emocji. W 87. minucie Jan Sobociński wybił piłkę z linii bramkowej po groźnym strzale zawodnika Świtu, a chwilę później goście ruszyli do desperackiego ataku. Rekord wytrzymał jednak napór rywali i dowiózł niezwykle cenne zwycięstwo do końca.
Wygrana ze Świtem sprawiła, że Rekord Bielsko-Biała zapewnił sobie utrzymanie w Betclic 2. Lidze jeszcze przed ostatnią kolejką sezonu. Aktualnie ma na koncie 46 "oczek" i plasuje się w samym środku stawki.