W turnieju „Pepas Cup U-16 2016” w Slovenskiej Lupcy bardzo dobrze spisała się Laura Duhl. W I rundzie singla pokonała Austriaczkę Tamarę Nastasijevic 6/2, 6/2. I choć w następnej uległa rodaczce Oli Wierzbowskiej 6/1, 2/6, 2/6, to niniejsze powetowała sobie w grze podwójnej. W parze z Wiktorią Saską awansowały aż do finału, w którym uległy duetowi Wierzbowska/Hędrzak po dramatycznym meczu 6/7(14!), 2/6.

Duża grupa zawodniczek BKT Advantage startowała w podobnym turnieju w czeskich Mariańskich Łaźniach. Do II rundy dotarła Zosia Podbioł, a jeszcze jedną dalej Ola Nadajewska i Alicja Niedźwieńska. Podopieczne bielskiego klubu lepiej wypadły w deblu, gdzie do ćwierćfinału przebiła się para Nadajewska (BKT)/Szczepańska, zaś do finału Niedźwieńska (BKT) wraz z Czeszką Zdeną Safarovą, które w decydującej potyczce po ciężkim i wyrównanym starciu uległy w finale duetowi czesko-rosyjskiemu Brichackova/Shetinina 7/5, 1/6, 7/10.