Zestawienie opracowane na podstawie wyników zawodników poszczególnych klubów tenisowych w różnych kategoriach wiekowych, a osiągniętych na przestrzeni całego 2019 roku, nie pozostawia żadnych wątpliwości co do jakości sprowadzonego szkolenia w klubie z Bielska-Białej. Podopieczni BKT Advantage „uzbierali” łącznie 293,25 punktu, co równoznaczne jest z zaszczytnym 2. miejscem w ogólnopolskim rankingu.

Reprezentujący klub Wojciech Wrzoł nagrodę od Polskiego Związku Tenisowego odebrał podczas spotkania w Bydgoszczy. – To kolejny wielki sukces BKT, w jego krótkiej, zaledwie 10-letniej historii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku – zawodnikom i ich rodzicom, trenerom, partnerom oraz sponsorom. Oczywiście nie spoczywamy na laurach i obiecujemy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby w przyszłym roku znaleźć się na szczycie klasyfikacji – komentują w bielskim klubie.

Dodajmy, że klasyfikację wygrał tenisowy Górnik Bytom z okazałą ilością 380,5 pkt. Z beskidzkiej perspektywy na odnotowanie zasługuje natomiast także 19. pozycja UKS Beskidy Ustroń.

Czołówka klasyfikacji końcowej Polskiego Związku Tenisowego za rok 2019:
1. Górnik Bytom – 380,5 pkt.
2. BKT Advantage Bielsko-Biała – 293,25 pkt.
3. AZS Poznań – 284 pkt.
4. Fundacja Szczecińska Akademia Tenisowa – 222 pkt.
5. Krzycki Klub Tenisowy Wrocław – 174,5 pkt.
6. WKS Grunwald Poznań Klub – 154 pkt.