Piłkarze LKS-u Pewel Mała długo zaliczani byli do grona kandydatów w walce o awans. Ostatecznie nie mają zbyt wielu okazji do zadowolenia, choć sama końcówka sezonu wypadła imponująco.

img_5689

Na finiszu zespół z Żywiecczyzny osiągnął bardzo dobrą dyspozycję. A zaprocentowało to trzema zwycięstwami wieńczącymi sezon dla LKS-u Pewel Mała, w dodatku wyjazdowymi. Dziś drużyna ta, wcześniej ciesząca się z wygranych w Strumieniu i Żywcu, nie dała szans skoczowskiemu Beskidowi, a mecz wobec problemów z boiskiem ekipy z Pewli Małej odbył się na obiekcie Beskidu.

Losy potyczki zostały rozstrzygnięte już do przerwy. Pełniący rolę gospodarza wiosennego spotkania LKS w kilka minut zaaplikował skoczowianom trzy gole i wszystko stało się jasne. Ten, który strzelecką kanonadę rozpoczął - Jakub Ogiegło - był również autorem kolejnych dwóch trafień dla piłkarsko lepszej drużyny po zmianie stron. Odpowiedział mu Dawid Kiełczewski, lecz były to jedynie gole ratujące honor skoczowskiej ekipy.

- Po wstrząsie w szatni zagraliśmy lepiej po przerwie, ale i tak rywale mieli jeszcze przynajmniej trzy świetne szanse na kolejne gole. Nie wyszedł nam ten mecz zupełnie. Jedynie do 25. minuty mieliśmy nieco więcej z gry, ale po trzech golach w kilka minut morale zespołu znacznie spadło - komentuje nieudany występ Marcin Michalik, szkoleniowiec Beskidu Skoczów, który - w przeciwieństwie do zwycięzców - sezonu jeszcze nie zakończył. Nastąpi to w sobotę w Radziechowach. A dziś z kibicami Beskidu pożegnał się obrońca tego klubu Marcin Strządała, który po wspomnianym starciu z GKS-em występować będzie już tylko jako oldboj.

LKS Pewel Mała – Beskid Skoczów 5:2 (3:0) 1:0 Ogiegło (25') 2:0 Musepa (30') 3:0 Jędrzejas (33') 4:0 Ogiegło (57') 4:1 Kiełczewski (62') 4:2 Kiełczewski (66') 5:2 Ogiegło (73')

LKS Pewel Mała: Dybczak – Kosibor, Majerz, Kania (85' Dybek), Butor (75' Puda), Ogiegło (82' Harędziński), Jędrzejas, Gazurek, Sadio, Musepa, Kozielski Trener: Maciejewski

Beskid: Matuszny (46' Mach) – Wojaczek, D.Ihas, Strządała (89' Sojka), Łapiński, Smagło, Żur, A.Ihas, Padło (46' Cholewa), Kochman, Jaworzyn (33' Kiełczewski) Trener: Michalik