Poniedziałkowe zmagania zainaugurowało starcie Rekordu z Aluprofem. I z całą pewnością to właśnie starcie dostarczyło najwięcej emocji w 3. kolejce Beskidzkiej Ligi Biznesu. Dość wspomnieć, że Aluprof długo utrzymywał się na prowadzeniu i był bardzo blisko zgarnięcia premierowych punktów. W końcówce spotkania zawodnikom zabrakło jednak koncentracji, tudzież spokoju, czego pokłosiem było granie w osłabieniu. Fakt ten wykorzystali bielszczanie, którzy strzelili dwie bramki, by ostatecznie triumfować 3:2. 
 
13 goli strzelono natomiast w meczu Selleo - Safety First, które padło łupem firmy z Czechowic-Dziedzic. Spora w tym zasługa Grzegorza Sztorca, który pięciokrotnie użył recepty na pokonanie bramkarza rywali. W ofensywie nie próżnowali także piłkarze Electropoli i Murapolu, w których starciu skompletowano łącznie 10 bramek. O dwie więcej strzelili ci pierwsi. Tradycyjnie już swoim snajperskim kunsztem błysnął Mateusz Gąsiorek, który tym razem "złowił" hat-trick'a. 
 
Ostatnim poniedziałkowym meczem, a zarazem najbardziej jednostronnym było starcie Rabenu z Klingsporem. "Gościom" i tym razem nie udało się zapunktować, przegrywając 0:9. - Borykamy się z pewnymi problemami kadrowymi. Z powodu urazów czy innych obowiązków wypadło czterech zawodników. Zwycięstwo cieszy, bo zagraliśmy dobre spotkanie. Mądrze się broniliśmy, a w przodzie byliśmy skuteczni. Mamy swoje ambicje i chcemy wygrywać. Z meczu na mecz się "docieramy" i wyglądamy coraz lepiej - przyznał po końcowym gwizdku Paweł Duda, kapitan zespołu Raben. Wyniki 3. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu:
 
Rekord SI - Aluprof SA 3:2
Rekord: Kozachuk, Czerwiński, P.Szymura, J.Szymura, Kuś, Skrzypiec, Greń, Jaroszek, Homa, Spisak, Faruga
Gole: P.Szymura, Greń, Jaroszek 
 
Aluprof SA: Piątek, Szymalski, Suchodorski, Ulatowski, Fuczik, Baron, Kępka, Knapek, Gałuszka, Bugno, Sobczak, Dziki, 
Gole: Knapek, Ulatowski 
 
Selleo - Safety First 5:8
Selleo: Boruta, Lapczyk, Greń, Chalecki, Kawiak, Wójtowicz, Loranc, Lach, Motak
Gole: Kawiak - 3, Lapczyk, Motak
 
Safety First: Wawrzynek, Gąsiorek, Sztorc, Pasternak, Tyc, Opioła, Jarczok, Szymczak
Gole: Sztorc - 5, Tyc - 2, Jarczok
 
Electropoli - Murapol SA 6:4
Electropoli: Prochownik, Pezda, Wilk, Gorzelnik, Kucharczyk, Savin, Giertler, Koziuk, Kurnakow, Okrzesik, Gąsiorek, Furczyk, Duda, Gronowski 
Gole: Gąsiorek - 3, Okrzesik, Savin, Gronowski 
 
Murapol: Dostał, Szarzec, Stanisławski, Jarosiński, Bienioszek, Waliczek, Iskra, Kozdra 
Gole: Jarosiński - 2, Stanisławski, Waliczek 
 
Raben - Klingspor 9:0
Klingspor: Glos, Frydel, Zakliniewicz, Wolak, Kubiczek, Samerlik, Smolec, Klimek, Oślak, 
 
Raben: Duda, Kacyrz, Popiołek, Gach, Piłot, Zieliński, Dudka, Szafrański
Gole: Dudka, Gach - 3, Popiołek - 2, Kacyrz