EFBLU European Tour w tym roku odbędzie się w kilku krajach. W kwietniu piłkarscy przedstawiciele swoich firm rywalizować mieli w Turcji, lecz przez wzgląd na pandemię koronawirusa turniej został odłożony w czasie. W piątek 10 lipca rozpocząć się miał natomiast turniej w Bielsku-Białej, ale i ten termin - z przyczyn wiadomych - okazał się być niemożliwy. Ostatecznie zmagania w Centrum Sportu Rekord wystartują  4 września i potrwają 3 dni. Docelowo w mistrzostwach ma uczestniczyć 16 zespołów, lecz niewykluczone jest także szersze grono drużyn.

- To dla nas nie lada wyróżnienie, że Europejskie Mistrzostwa Lig Biznesu zawitają w tym roku do Polski - mówią nam przedstawiciele firmy MSP Group, którzy organizują Beskidzką Ligę Biznesu. - Dlaczego zdecydowaliśmy się postawić na Bielsko? Po pierwsze jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak wygląda współpraca z Beskidzką Ligą Biznesu. To ambitne i szybko rozwijające się rozgrywki. Poza tym Bielsko to fajna lokalizacja w górach. Niedaleko są lotniska w Katowicach i w Krakowie, więc drużyny nie będą miały problemów z dojazdem. Obiekty Rekordu także są bardzo dobre - komentował Pawel Dimow, prezes European Football Business Leagues United.

Europejskie Mistrzostwa Lig Biznesu przeznaczone są dla firm zrzeszonych z organizacjami lig biznesu. Nie oznacza to jednak, że inne przedsiębiorstwa nie mogą ubiegać się o swoje uczestnictwo. - To prawda, że priorytetem są te zespoły, które na co dzień występują we współpracujących z nami ligach biznesu. Jesteśmy jednak otwarci na nowe firmy, które chciałyby do nas dołączyć. W turnieju wezmą udział zespoły z Polski i kilka zagranicznych - zdradził Dimow.