EFBLU European Tour w tym roku odbędzie się w kilku krajach. W kwietniu piłkarscy przedstawiciele swoich firm rywalizować będą w Turcji. W piątek 10 lipca rozpocznie się natomiast turniej w Bielsku-Białej i potrwa do niedzieli 12 lipca. Docelowo w mistrzostwach ma uczestniczyć 16 zespołów, lecz niewykluczone jest także szersze grono drużyn.

- To dla nas nie lada wyróżnienie, że Europejskie Mistrzostwa Lig Biznesu zawitają w tym roku do Polski - mówią nam przedstawiciele firmy MSP Group, którzy organizują Beskidzką Ligę Biznesu. - Dlaczego zdecydowaliśmy się postawić na Bielsko? Po pierwsze jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak wygląda współpraca z Beskidzką Ligą Biznesu. To ambitne i szybko rozwijające się rozgrywki. Poza tym Bielsko to fajna lokalizacja w górach. Niedaleko są lotniska w Katowicach i w Krakowie, więc drużyny nie będą miały problemów z dojazdem. Obiekty Rekordu także są bardzo dobre - komentuje Pawel Dimow, prezes European Football Business Leagues United.

Europejskie Mistrzostwa Lig Biznesu przeznaczone są dla firm zrzeszonych z organizacjami lig biznesu. Nie oznacza to jednak, że inne przedsiębiorstwa nie mogą ubiegać się o swoje uczestnictwo. - To prawda, że priorytetem są te zespoły, które na co dzień występują we współpracujących z nami ligach biznesu. Jesteśmy jednak otwarci na nowe firmy, które chciałyby do nas dołączyć. W turnieju wezmą udział zespoły z Polski i kilka zagranicznych - zdradził Dimow.