W poniedziałek 6 czerwca odbędzie się 5 meczów w I lidze. Jako pierwsi na murawę wybiegną futboliści Murapolu oraz Abakonu. W derbach deweloperów faworytem według typerów aplikacji NOINN są ci drudzy, na których postawiło 58% kibiców. Murapol może pochwalić się 30% poparciem. Dla drużyny Krzysztofa Stanisławskiego ten mecz jest niezwykle istotny, wszak może zapewnić jej utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Beskidzkiej Ligi Biznesu.

 

Z presją wyniku do spotkania w tej kolejce przystąpią także zawodnicy RE/MAX Home Professional, którzy zmierzą się z BTS Rekord. Rekordziści w tym sezonie już o nic nie grają, natomiast ekipa Michała Chrobaka zajmuje obecnie miejsce barażowe. Podobnie jak TI Fluid i Bulten. Ich bezpośrednie starcie jest bardzo ważne w kontekście kształtu tabeli w jej dolnych regionach. Faworytem jest Bulten (70% głosów). 

 

W tym tygodniu przed nami natomiast ostatnia kolejka II ligi. Pewne awansu są już drużyny kina Helios i Hutchinsona, lecz wciąż nie wiadomo, która z nich zakończy sezon na 1. miejscu. W zdecydowanie lepszej pozycji jest Helios, któremu wystarczy jeden punkt w meczu z ABB, by zapewnić sobie mistrzostwo. - Przed nami ostatni mecz sezonu, zwycięstwo pozwoli nam utrzymać 1. pozycję, niezależnie od wyniku Hutchinsona. Mamy silny i zgrany skład. Wiemy, na co nas stać, ale nie lekceważymy przeciwnika, jakim jest ABB. Niejednokrotnie już ten sezon pokazał, że mecz meczowi nie jest równy i wszystko może się zdarzyć. Niemniej liczymy, że po końcowym gwizdku to nasz zespół zainkasuje 3 punkty - mówi w rozmowie z naszym portalem Michał Krawczyk, kapitan kina Helios. 

 

 

Chwilę przed tym spotkaniem, swój mecz rozegra Hutchinson, który podejmie Bezalin. Co ciekawe, pierwszy raz w historii użytkownicy NOINN byli w 100% zgodni, stawiając jednogłośnie na kapelę Przemysława Osierdy. Wiadomo już natomiast, które drużyny powalczą o awans do I ligi z baraży - są to zespoły Doliny Skrzycznego oraz Strumet. Na ostatnim miejscu sezon zakończy PreZero. Drużyna Piotra Lewandowskiego na zakończenie wiosennej kampanii zagra z przedstawicielami firmy Nemak.
 

Program 12. kolejki (1. liga):

 

6.06.2022 r. (poniedziałek)
Murapol - Abakon (g. 18:30)
BTS Rekord - RE/MAX Home Professional (g. 19:20)
TI Fluid - Bulten (g. 20:10)
Kurowski Ubezpieczenia - Fraktal (g. 21:00)
Marrodent - ATH Bielsko-Biała (g. 21:50)

 

Program 13. kolejki (2. liga):

 

8.06.2022 r. (środa)
Strumet - Selleo (g. 18:30)
PreZero - Nemak (g. 19:20)
Hutchinson - Bezalin (g. 20:10)
Helios - ABB (g. 21:00)
Aludyne - Marion (g. 21:50)