Liderujący BudoHouse nie pozwolił sobie na stratę punktów w poniedziałkowy wieczór. Ekipa Mateusza Bieguna pokonała Fraktal 6:3, a sam kapitan na listę strzelców wpisał się trzykrotnie. Hattricka skompletował także Sebastian Klimek. Goręcej było w starciu depczącego po piętach liderowi BTS-u Rekord, który "na styku" zwyciężył Marrodent 7:6. Wygrana Rekordzistów to zasługa przede wszystkim Marka Profica oraz Damiana Stawickiego, którzy golkipera rywali pokonali trzy razy. 

 

Różnicą jednej bramki zwyciężyli także futboliści Bultenu, którzy w poniedziałek zmierzyli się z Murapolem. Najskuteczniejszy tego dnia - Piotr Żurawski - również popisał się hattrickiem. Podziałem punktów zakończyła się natomiast rywalizacja TI Fluid - Abakon. 3 gole? W obu drużynach tym wyczynem wykazało się po jednym piłkarzu - Arkadiusz Majdoń (TI) i Dariusz Piwowarczyk. Jeszcze większa skuteczność dopisała w tej serii gier Dariuszowi Sierocie, który pięcioma bramkami zapewnił drużynie Kurowski Ubezpieczenia komplet punktów w spotkaniu z ATH Bielsko-Biała. 

 

Absolutnym hitem II ligi była konfrontacja Helios - Hutchinson. Przedstawiciele kina wygrywając, mogli zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Wicelider postawił jednak trudne warunki. Zespół Przemysława Osierdy wygrał 5:2 i zbliżył się do Heliosa na trzy "oczka". 

 

 

- Już od zeszłego tygodnia wiedzieliśmy, że mecz z Heliosem będzie dla nas o 6 punktów i tylko wygrana sprawi, że wszystko będzie zależeć od nas w kwestii bezpośredniego awansu. Nasze nastawienie było więc bardzo bojowe. Tuż przed samym spotkaniem dowiedzieliśmy się, że nasi koledzy z Mariona zagrali "pod nas" i pokonali Dolinę Skrzycznego, czyli zespół, który mógł nas wyprzedzić. To pozwoliło nam zagrać na nieco większym luzie, co zdecydowanie pomogło w meczu z Heliosem. Wiedzieliśmy, jak mocna jest to ekipa, która gra ofensywnie i strzela dużo bramek. Mieliśmy swój plan na to spotkanie - grać defensywnie i przechodzić do szybkich kontrataków. Udało się zrealizować nasz cel i zgarnąć 3 punkty. Pozostajemy nadal w walce o mistrzostwo, ale Helios jest na tyle mocny, że ciężko liczyć na jego kolejne potknięcia. Nadzieja umiera jednak ostatnia, a dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe - podkreśla kapitan Przemysław Osierda. 

 

W II lidze sporo emocji dostarczył także pojedynek Aludyne - PreZero. - Liczymy na przełamanie i pierwsze punkty na wiosnę. Chcemy pokazać się z dobrej strony i sprawić niespodziankę. Na pewno nie zabraknie nam determinacji oraz ambicji do osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Wiemy jednak, że przed nami ciężkie wyzwanie, bo Aludyne to dobra drużyna - zapowiadał Piotr Lewandowski, kapitan PreZero, które wygrało ostatecznie 9:5. 

 

Nawiązując do tytułowych hattricków, warto podkreślić, że w minionym tygodniu na listę strzelców trzykrotnie wpisali się jeszcze: Piotr Lewandowski Marcin Kania (PreZero) oraz Paweł Antkiewicz (Hutchinson).

 

Wyniki 9. kolejki (1. liga): 


Bulten - Murapol 4:3
BTS Rekord - Marrodent 7:6
Kurowski Ubezpieczenia - ATH Bielsko-Biała 10:3
TI Fluid - Abakon 5:5
Fraktal - BudoHouse 3:6 

 

Wyniki  10. kolejki (2. liga): 

 
Aqua - Bezalin 7:4
Aludyne - PreZero 5:9
Marion - Dolina Skrzycznego 4:2
Nemak - ABB 7:0
Helios - Hutchinson 2:5