13. kolejka I ligi rozpoczęła się od arcyciekawego meczu. Mistrz rozgrywek zmierzył się ze zwycięzcą sobotniego Golden Tour Bielsko-Biała. Ostatecznie spotkanie BudoHouse z Kurowski Ubezpieczenia zakończyło się podziałem punktów, a każda z drużyn zdobyła po 4 gole. Dla mistrza ligi po "dwupaku" strzelili Mateusz Biegun oraz Sebastian Klimek, zaś dla Kurowskiego Dariusz Sierota. Po jednym trafieniu dorzucili ponadto Kamil KurowskiDorian Machalica

 

- W Lidze Biznesu gram od dwóch lat. W pierwszym sezonie z drużyną, którą założył Mateusz Biegun awansowaliśmy do I ligi. Wchodząc na wyższy poziom, nie wiedzieliśmy, że będziemy walczyć o mistrzostwo. Chcieliśmy po prostu się bawić i czerpać przyjemność z każdego meczu. Każda wygrana motywowała nas jednak coraz bardziej do tego, żeby zostać zespołem, który w tej lidze nie przegra ani jednego meczu. Ten cel udało nam się zrealizować. Szkoda jedynie remisu w ostatnim spotkaniu, ale taka jest piłka. Jeżeli nie da się wygrać, to trzeba po prostu zremisować - mówi nam Łukasz Byrtek, golkiper BudoHouse, który został wybrany najlepszym zawodnikiem tego sezonu Beskidzkiej Ligi Biznesu. 

 

- Chciałbym podziękować drużynie za cały ten sezon - zaangażowanie i chęć wygrywania każdego meczu. Poziom był bardzo wyrównany, a drużyny, z którymi rywalizowaliśmy, jeszcze bardziej nas motywowały. Każdy w końcu chce wygrać z liderem, co jest przecież naturalne. Jeżeli chodzi o nagrodę zawodnika sezonu, to bardzo się cieszę z wyróżnienia. Dziękuję wszystkim osobom, które oddały na mnie głos. Gratuluję również zawodnikom, którzy byli nominowani do tej nagrody za całokształt i jakość na boisku, którą dawali swoim drużynom - podsumował Byrtek. 

 

 

Najwięcej goli w poniedziałkowy wieczór padło w meczu Murapol - ATH Bielsko-Biała. Deweloperzy wykazali się sporym potencjałem w ofensywie, aplikując "studentom" aż 14 goli. Bohaterem spotkania został Konrad Kuder, który aż pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. To zwycięstwo zapewniło Murapolowi utrzymanie się na I szczeblu.

 

W barażach przyjdzie rywalizować drużynom RE/MAX Home Professional oraz Marrodent, które uległy wczoraj odpowiednio firmom Raben i Abakon. Co ciekawe, zespół deweloperów prowadzony przez Andrzeja Małka sezon zakończył na 3. pozycji, co stanowi najlepszy wynik tej ekipy w historii Beskidzkiej Ligi Biznesu. Zwycięzcą klasyfikacji fair play został natomiast Raben. Zespół Pawła Dudy zdobył łącznie 18 punktów - tyle samo co Murapol. O wygranej zdecydował bezpośredni mecz pomiędzy tymi drużynami (Murapol ukończył go z żółtą kartką). 

 

Wyniki 13. kolejki: 

 

BudoHouse - Kurowski Ubezpieczenia 4:4
Murapol - ATH Bielsko-Biała 14:0
TI Fluid - Fraktal 5:5
Raben - RE/MAX Home Professional 7:2
Marrodent - Abakon 1:2