W każdym meczu 5. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu padło co najmniej 5 bramek. W rozgrywkach Serie A najwięcej goli strzelono w spotkaniu Rekord SI - Hutchinson, który zakończył się wynikiem 7:4. Hattrickiem popisał się Piotr Szymura, z "dwupakiem" na swoim koncie z boiska schodzili natomiast Wojciech Łysoń oraz Bartłomiej Włoch

Powody do optymizmu po końcowym gwizdku arbitra mieli także futboliści TI Fluid, którzy wykorzystali słabszą dyspozycję Murapolu, wygrywając 4:1. Komplet punktów odnotowała również ekipa Abakonu. - Za nami bardzo ciężkie spotkanie. MZD Bielsko-Biała to drużyna, która na pewno będzie punktować. Jej sytuacja w tabeli nie odzwierciedla potencjału. Dlatego wygrana cieszy tym bardziej. Po pierwszej połowie musieliśmy gonić wynik, a przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę udało się po zmianie stron - powiedział po końcowym gwizdku Andrzej Małek

Kapitan zespołu Abakon zdradził również cele na drugą połowę rundy jesiennej. - Wygraliśmy 2 mecze z rzędu i mamy nadzieję, że w górnej połowie tabeli zameldujemy się na dłużej. W tej lidze nie ma łatwych meczów, dlatego wiemy, że o to nie będzie łatwo. Naszym celem jest szybko zapewnić sobie bezpieczną lokatę i nie walczyć o utrzymanie. Drużyna jest zmobilizowana - podkreślił nasz rozmówca.

Najciekawiej zapowiadającym się meczem 2. ligi naszych rozgrywek była potyczka Bezalin - Kurowski Ubezpieczenia, którego stawką była pozycja lidera. Spotkanie okazało się jednostronne. Ekipa Kamila Kurowskiego wygrała 9:2, a 5 bramek strzelił Dariusz Sierota. W ofensywie nie próżnowali także piłkarze BudoHouse, którzy z Sinergia Eco wygrali aż 15:2. Zespół do zwycięstwa poprowadził kapitan, wszak Mateusz Biegun mecz zakończył z 9 trafieniami na koncie. Hattricki dorzucili Mateusz Ferfecki oraz Kamil Pietrzyk.