Pewnym krokiem po mistrzostwo w I lidze Beskidzkiej Ligi Biznesu kroczy drużyna BudoHouse. Lider ograł w poniedziałek 9:1 Murapol. Hattrickiem w tym meczu popisał się kapitan Mateusz Biegun, po dwie bramki dorzucili Mateusz Ferfecki, Kamil Pietrzyk oraz Patryk Semik. Na drugim miejscu jest BTS Rekord. Bielszczanie zwyciężyli 8:3 Bulten i tracą do lidera sześć punktów (mają też do rozegrania jedno spotkanie więcej). 

 

Hitem 8. kolejki w I lidze było natomiast starcie Raben - Kurowski Ubezpieczenia. Przed sezonem obie drużyny były wymieniane w gronie faworytów do tytułu mistrzowskiego, ale boiskowa rzeczywistość mówi co innego. Zespoły Pawła Dudy oraz Kamila Kurowskiego pogubiły zbyt wiele punktów, by liczyć się w walce o pierwszą pozycję. W poniedziałek, w bezpośredniej konfrontacji lepszy okazał się Raben, który zwyciężył 5:2. 

 

W II lidze ciekawie jawi się rywalizacja o miejsca barażowe, które uprawnią do walki o awans. Obecnie na trzeciej i czwartej pozycji są Strumet oraz Dolina Skrzycznego, ale ABB ma niewielką stratę (zaledwie punkt). W grze liczą się także (jeszcze) Selleo oraz Nemak, które mają na swoich kontach po 10 punktów. Co ciekawe, w tej kolejce obie drużyny zmierzyły się ze sobą. 

 

- Przed meczem z drużyną Selleo założenie mojej drużyny było takie, jak przed każdym. Dobra zabawa w duchu fair play. Jednak nikt nie lubi przegrywać, a nasze ostatnie mecze pozostawiały wiele do życzenia. Dlatego mecz z Selleo był dla nas bardzo ważny pod względem miejsca w tabeli i morale drużyny. Wygrana cieszy więc podwójnie. Kwestia baraży matematycznie jest możliwa, ale my skupiamy się tylko na kolejnym meczu, a baraże będą jeśli na nie zasłużymy na boisku - podkreśla Damian Skoczylas, kapitan ekipy Nemak, która wygrała 5:3. 

 

 

Liderem II ligi jest niezmiennie kino Helios, które ma sześć "oczek" przewagi nad Hutchinsonem. W dole tabeli plasuje się PreZero. Zespół Piotra Lewandowskiego w tym sezonie jeszcze nie zapunktował, choć w minionej kolejce był tego bliski. Ostatecznie PreZero uległo Aqua SA 5:6.

 

Wyniki 8. kolejki 1. ligi: 

 

ATH Bielsko-Białą - Fraktal 4:11
Bulten - BTS Rekord 3:8
BudoHouse - Murapol 9:1 
Raben - Kurowski Ubezpieczenia 5:2
TI Fluid - RE/MAX Home Professional 3:3 

 

Wyniki 9. kolejki 2. ligi: 


Dolina Skrzycznego - Aludyne 8:3 
Aqua - PreZero 6:5
Selleo - Nemak 3:5 
Hutchinson - Marion 3:1 
Bezalin - Strumet 2:5