Hit. 
Bez wątpienia najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem premierowej serii gier Beskidzkiej Ligi Biznesu było starcie Rekordu z Murapolem. Mistrz poprzedniego sezonu swojego rywala pokonał 6:3, choć trzeba przyznać, że nie był to łatwy mecz. Dość wspomnieć, że to Murapol jako pierwszy objął prowadzenie, kiedy to składną akcję całego zespołu wykończył Kowaliczek. Rekordziści byli jednak skuteczni, czego nie można powiedzieć o rywalach. Na pochwałę zasługuje także bramkarz "gospodarzy", który popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami. 

Niespodzianka. 
O ile przed premierowym gwizdkiem arbitra ekipę Hutchinsona awizowano jako faworyta konfrontacji z Abakonem, to raczej nikt nie spodziewał się, że mecz zakończy się prawdziwym pogromem. - Jest w nas pewna doza niepewności, ponieważ nie znamy jeszcze tej ligi. Jesteśmy - można tak powiedzieć - beniaminkiem. Mimo to nastawienia mamy bojowe - mówił przed spotkaniem kapitan Abakonu Andrzej Małek. Hutchinson wykazał się sporą konsekwencją oraz skutecznością, dzięki czemu wygrał 10:1 i został pierwszym liderem drugiego sezonu Beskidzkiej Ligi Biznesu. 

Bohater. 
Po meczu pełnym emocji BNI Beskid pokonał Aqua 4:3. Lwia w tym zasługa Mateusza Bieguna, który golkipera rywali zmusił do kapitulacji czterokrotnie. Naprawdę ciężko byłoby sobie tego dnia wyobrazić drużynę BNI, gdyby zabrakło w niej Bieguna. Ciekawostki. 
- Najwięcej bramek padło w meczu Abakon - Hutchinson, które zakończyło się wynikiem 1:10. 
- W żadnym ze spotkań 1. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu nie padł wynik remisowy.
- Aż 6 żółtych kartek wyciągnął w minionej serii gier arbiter naszych rozgrywek. Jedna została pokazana za niesportowe zachowanie. 
- Dwóch zawodników 4 razy mogło cieszyć się ze strzelenia gola - Mateusz Biegun (BNI Beskid) oraz Paweł Antkiewicz (Hutchinson). 

Wyniki 1. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu: 

10.08.2020 r. (poniedziałek)
Rekord SI - Murapol 6:3
MZD Bielsko-Biała - TI Fluid 3:7
Safety First - Suez (przełożony) 
Raben - Aluprof (przełożony) 
Suez - Aluprof  1:6 (mecz awansem z 10. kolejki)
 
12.08.2020 r. (środa)
Abakon - Hutchinson 1:10
BNI Beskid - Aqua 4:3
Kuchnie BB - Marrodent 1:3