Hit. 
Konfrontacja Abakonu z Aluprofem, choć przed pierwszym gwizdkiem arbitra awizowana jako jednostronna, była jedną z najlepszych rozegranych w historii Beskidzkiej Ligi Biznesu. Środowy mecz trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Ostatecznie Aluprof wygrał 3:2 po golach Jacka Włocha, Kamila Fijaka oraz Kamila Ulatowskiego. Dwukrotnie na listę strzelców po stronie Abakonu wpisał się natomiast Artur Dudziak.  
 
Niespodzianka
W 1. kolejce Beskidzkiej Ligi Biznesu Murapol niefortunnie przegrał z Rekordem 3:6. Wynik co prawda wskazuje na to, że mistrzowie poprzedniej edycji byli zdecydowanie lepszym zespołem, ale boiskowa rzeczywistość była zgoła odmienna - Murapol grał solidnie, lecz był aż nadto nieskuteczny. Wydawać się zatem mogło, że drużyna "odkuje" się w kolejnym meczu. Marrodent potwierdził jednak, że ma aspiracje być czołową siłą tej ligi. Mecz zakończył się porażką Murapolu 1:4. 
 
Bohater. 
Jacek Włoch w istotny sposób przyczynił się do wygranej Aluprofu. Nie tylko strzelił ważnego gola na 2:2, ale także był głównym kreatorem ofensywnych akcji swojego zespołu. - Ciekawy zawodnik z dobrą techniką. Nasi obrońcy nie mieli z nim łatwo - ocenił Wojciech Mrok, golkiper Abakonu, który - choć w bramce dwoił się i troił - skapitulował po trzykroć. 
 
Ciekawostki. 
- Najwięcej bramek padło w meczu Hutchinson - BNI Beskid (15), które zakończyło się wynikiem 12:3
- Za nami 2. kolejka, a nadal żaden mecz nie zakończył się podziałem punktów
- 4 żółte kartki wyciągnął w minionej serii gier arbiter naszych rozgrywek. Przed tym tygodniem było 6 
- Mirosław Goliasz z Suez Bielsko-Biała był najlepszym strzelcem 2. kolejki. Golkipera rywali pokonał trzykrotnie 

 
Wyniki 2. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu: 
 
17.08.2020 r. (poniedziałek)
Hutchinson - BNI Beskid 12:3
Aqua - Kuchnie BB 0:3
Murapol - Marrodent 1:4
Rekord SI - TI Fluid 5:1  (mecz awansem z 12. kolejki)
 
19.08.2020 r. (środa)
Abakon - Aluprof 2:3 
MZD Bielsko-Biała - Suez 2:7 
TI Fluid - Raben (przeniesiony)
Rekord SI - Safety First (przeniesiony)