Hit. 
Niezaprzeczalnym wydarzeniem 5. kolejki było starcie Marrodentu z Aluprofem - czołowych sił Beskidzkiej Ligi Biznesu. Od pierwszego gwizdka arbitra na boisku widzieliśmy dobry futbol wsparty ambicją i determinacją. Prowadzenie szybko objął Marrodent, lecz Aluprof zdołał odpowiedź. Analogiczna sytuacja miała miejsce w drugim etapie spotkania - Marrodent strzelił na 2:1, a "goście" w ostatnich sekundach zapewnili sobie punktową zdobycz. 
 
Ozdobą hitowego meczu zdecydowanie był gol dla Marrodentu na 2:1. Golkiper Szymon Korzus zdecydował się na uderzenie z dystansu, co okazało się trafnym wyborem. Po przepięknym strzale piłka zatrzepotała w siatce. Bramkarz Aluprofu był całkowicie zaskoczony. 
 
Niespodzianka. 
Wyrównanego meczu spodziewano się pomiędzy Safety First a Rabenem. Tymczasem "gospodarze" wygrali 8:2 i po 3 meczach mają na swoim koncie 9 punktów. Raben, który w środowym meczu nie był piłkarsko znacznie gorszym zespołem (lecz bardzo nieskutecznym), ma "oczek" 4.
 
Bohater. 
Krzysztof Chrapek to jeden z najsłynniejszych zawodników Beskidzkiej Ligi Biznesu. Były piłkarz Lecha Poznań czy Podbeskidzia, mimo wieku, wyróżnia się w naszych rozgrywkach. W meczu z Rabenem strzelił dla Safety First 5 goli, czym istotnie przyczynił się do zainkasowania 3 punktów. 

 
Ciekawostki. 
- Po 5. kolejkach żadna z drużyn nie ma już na swoim koncie kompletu punktów.
- Najlepszą ofensywą w lidze dysponuje Hutchinson, który strzelił już 39 goli. 
- Łukoś (Aqua), Antkiewicz (Hutchinson), Zdonek (TI Fluid) to autorzy hattricków w 5. kolejce.
- Wciąż bez zdobyczy punktowej pozostają ekipy Aqua SA oraz MZD Bielsko-Biała 
 
Wyniki 5. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu:
Murapol - MZD Bielsko-Biała 5:3
Aqua - Hutchinson 3:13
BNI Beskid - Suez 3:4
Marrodent - Aluprof 2:2
Kuchnie BB - TI Fluid 2:8
Safety First - Raben 8:2
Rekord - Abakon (przełożony)