Futboliści Rekordu SI na 1. pozycji w tabeli TW PLAST Beskidzkiej Ligi Biznesu plasować się będą co najmniej do jutra. Pokonanie 9:4 ekipę TI Fluid pozwoliło bielszczanom przeskoczyć o 1 punkt firmę Raben, która swój mecz rozegra w środę. Wczorajsze zwycięstwo "rekordzistom" zapewniły hat-tricki Piotra Szymury oraz Szymona Grenia

Jednostronny przebieg miał mecz pomiędzy Hutchinsonem a MZD Bielsko-Biała. Ci pierwsi, choć miewają spore wahania formy, dysponują wysokim potencjałem. Potwierdzili to we wczorajszej konfrontacji, w której zaaplikowali przeciwnikowi 13 goli. Bohaterem meczu został Volodymyr Oryshkevychl, który golkipera MZD zmusił do kapitulacji pięciokrotnie. Po 3 gole dorzucili Sebastian Łukasik oraz Albert Kolesnikov.

Z roli faworyta należycie wywiązali się także futboliści BNI Beskid, którzy pokonali Kuchnie BB 6:3. - Pierwsza połowa meczu przebiegała bardzo wyrównanie. Oba zespoły wystąpiły w dość okrojonym składzie i do przerwy był remis 1:1. Później w szeregach przeciwnika doszło zmęczenie, co udało nam się wykorzystać - komentuje Krzysztof Dudek, kapitan BNI Beskid. Co ciekawe, wczoraj dla jego drużyny 3 gole strzelił... bramkarz Łukasz Byrtek. - Chwała mu za to. Tym razem to nie lider klasyfikacji strzelców Mateusz Biegun, a właśnie Łukasz przyczynił się w głównej mierze do naszego zwycięstwa - dodaje.

BNI po 21 meczach zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli, mając w swoim dorobku 30 punktów. - Pozostaje oczywiście pewien niedosyt z uwagi na to, że pierwszą rundę mieliśmy trochę nieudaną. Z drugiej strony, wyciągnęliśmy bardzo dużo lekcji jak grać i jak się zachowywać na takim boisku. Myślę, że w przyszłym sezonie BNI będzie się liczył w walce o "pudło" - zakończył Dudek.