W poniedziałek jako pierwsi na murawę wybiegli zawodnicy Rekordu oraz TI Fluid. W meczu rozegranym awansem z 12. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu górą byli Rekordziści. Końcowy rezultat (5:1) wskazuje na to, że był to mecz jednostronny, lecz wcale tak nie było. Mistrzowie poprzedniej edycji wygrali dzięki wysokiej skuteczności oraz konsekwencji. Na wyróżnienie zasługuje postawa Piotra Szymury, który zdobył 2 bramki, w tym jedną określaną często "stadiony świata".

O 19:00 rozpoczął się natomiast pojedynek Hutchinson - BNI Beskid. Ci pierwsi przed tygodniem wygrali z Abakonem 10:1, BNI pokonało zaś 4:3 Aqua SA. Zwiastowało to zacięty pojedynek, ale Hutchinson potwierdził klasę i zwycięstwem 12:3 umocnił się na pozycji lidera. Swój drugi mecz w Beskidzkiej Lidze Biznesu wygrał także Marrodent, który pokonał Murapol 4:1. 
 
Wynikiem 3:0 zakończyło się natomiast starcie Kuchnie BB - Aqua. "Gospodarze" tym samym zrehabilitowali się za porażkę w poprzednim tygodniu. Drużyna Aqua jeszcze nie zapunktowała. - W pierwszym meczu przegraliśmy i trzeba przyznać, że Marrodent był od nas lepszy. Teraz zagraliśmy z zespołem o podobnym potencjale. Strzeliliśmy pierwsi bramkę i wszystko dobrze się dla nas ułożyło. Wydaje mi się, że teraz będzie już łatwiej. Z meczu na meczu poznajemy się jako drużyna coraz lepiej, w planach mamy spotykać się także na treningach. Traktujemy to jednak przede wszystkim jako zabawę - podkreśla Wiesław Korczak, kapitan Kuchnie BB, dodając. - Na wyróżnienie w naszych szeregach zasługuje bramkarz. To młody chłopak, praktykant w naszej firmie, ale na boisku daje nam naprawdę wiele - zauważa. 
 
Wyniki 2. kolejki: 
 
17.08.2020 r. (poniedziałek)
Rekord - TI Fluid 3:0 
Hutchinson - BNI Beskid 12:2
Aqua - Kuchnie BB 0:3
Murapol - Marrodent 1:4
 
19.08.2020 r. (środa) 
MZD Bielsko-Biała - Suez (g. 20:00)
Abakon - Aluprof (g. 21:00)