Pierwsza kolejka Beskidzkiej Ligi Biznesu zostanie rozegrana już w poniedziałek 10 sierpnia. Jako pierwsi na murawę przy obiektach Centrum Sportu Rekord w Bielsku-Białej wybiegną gospodarze, czyli pracownicy firmy Rekord SI, którzy podejmą Murapol SA. Tego dnia zostaną rozegrane łącznie 3 mecze. Pozostałe 3 odbędą się w środę - Abakon zagra z Hutchinsonem, BNI Beskidy z Aqua SA, zaś Kuchnie BB z Marrodentem.

Co istotne, w planowanym terminie nie odbędą się mecze Suez - Safety First oraz Raben - Aluprof. Zamiast tego dojdzie do starcia rozegranego awansem z 10. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu: Suez - Aluprof.
 
Jak natomiast do konfrontacji z Hutchinsonem podchodzi zespół Abakonu? - Jest w nas pewna doza niepewności, ponieważ nie znamy jeszcze tej ligi. Jesteśmy - można tak powiedzieć - beniaminkiem. Mimo to nastawienia mamy bojowe - mówi kapitan Andrzej Małek. - Naszym celem na ten sezon jest zakwalifikowanie się do grupy mistrzowskiej. Nie będzie to łatwe, bo w lidze jest kilka doświadczonych drużyn - zauważa. - W ramach przygotowań do ligi rozegraliśmy kilka sparingów. Z tygodnia na tydzień wygląda to coraz lepiej i nie możemy się doczekać pierwszego meczu - zapewnia nasz rozmówca. 

Program 1. kolejki Beskidzkiej Ligi Biznesu: 

10.08.2020 r. (poniedziałek)
Rekord SI - Murapol (18:00)
Suez - Aluprof  (mecz awansem, 19:00)
MZD Bielsko-Biała - TI Fluid (20:00)
 
12.08.2020 r. (środa)
Abakon - Hutchinson (19:00)
BNI Beskidy - Aqua (20:00)
Kuchnie BB - Marrodent (21:00)