Mistrzowski tytuł w rozgrywkach I ligi na bielskim Orliku po raz kolejny zapewniła sobie doświadczona ekipa Centrum, która w ostatniej kolejce uległa po zaciętym boju drużynie Bielski Team 3:4. Mecz ten był zwieńczeniem sezonu, gdyż mierzyły się ze sobą najlepsze zespoły w lidze. Tuż za podium uplasowali się zawodnicy FC Blaszok, w swojej finalnej potyczce lepsi od ekipy Pulotrans 7:4.

Na drugim szczeblu rywalizacji awans przypieczętował Piłkarski Poker, który na zakończenie bez konieczności wychodzenia na boisko dopisał do dorobku punkty za zwycięstwo nad TS Akademia. Promocję wywalczyli także zawodnicy drużyny Harnasie, rozgrywki kończący remisem 2:2 z KS Tkaczów oraz wygraną 8:4 nad ekipą Outsidera. Za „pudłem” sklasyfikowana została Mała Siódemeczka.

Minionej soboty organizator BBALPN – AKS Orlik Bielsko-Biała oraz partnerzy Urząd Miejski w Bielsku-Białej i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji – zaprosili uczestników na uroczyste podsumowanie ligi, która już od 10 lat gromadzi znaczne grono zwolenników. – Liga przyjęła się i świetnie sprawdziła, stanowiąc doskonałą formę aktywności dla miłośników futbolu w naszym regionie – mówi prezes AKS-u Konrad Hamerlak.

Korzystając z okazji wszystkich obecnych zaproszono do udziału w nowym sezonie BBALPN, który wystartuje na przełomie marca i kwietnia 2019 roku. – Przewidujemy nową i mamy nadzieję ciekawszą formułę ligi – zapowiada Hamerlak.

Czołówka I ligi:
1. Centrum
2. Bielski Team
3. Black Game Team

Fair Play: FC Sheep
Najlepszy strzelec: Dawid Kowalczyk
Najlepszy bramkarz: Jędrzej Kwiatkowski
MVP: Bogusław Szczotka
Wyróżnienie: Krystian Romejko, Radosław Łazio

Czołówka II ligi:
1. Harnasie
2. Piłkarski Poker
3. FC Wu

Fair Play: Harnasie
Najlepszy strzelec: Dawid Talik
Najlepszy bramkarz: Justyn Łukaszek
MVP: Zbigniew Targosz
Wyróżnienie: Adam Klaczek, Mateusz Malinka