Trzecia z meczowych kwart zdecydowała o tym, że bielszczanie z Sosnowca wyjechali „na tarczy”. W przegranym aż 12:30 fragmencie potyczki grali chaotycznie, notowali sporo strat, a skuteczność rzutowa pozostawiała wiele do życzenia. Inna sprawa, że Zagłębie złapało rytm, a lider drużyny Kacper Bejnar zanotował fenomenalny występ, okraszony zdobyciem w całym spotkaniu 40 (!) punktów. W pewnym momencie różnica między zespołami wynosiła 25 „oczek”, pościg koszykarzy DAAS Basket Hills w ostatniej kwarcie nie przyniósł skutku, choć faktem stało się zniwelowanie znacznego dystansu.

W szeregach bielskich wyróżnił się w kolejnym meczu II-ligowym Grzegorz Szybowicz, autor 20 punktów. Dwucyfrową ich liczbę – odpowiednio 11 i 10 – osiągnęli jeszcze Maciej Goryl i Alberto Garita. Tylko kilka minut spędził na parkiecie niedysponowany do gry lider drużyny Robert Kozaczka, co niewątpliwie miało wpływ na słabszą dyspozycję ekipy z Bielska-Białej w newralgicznym momencie konfrontacji.

Zagłębie Sosnowiec – DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 84:70 (16:15, 13:15, 30:12, 25:28)