Przed własną publicznością w hali Victoria bielszczanie wykonali pierwszy krok w stronę awansu do następnej fazy. O ile w premierowej kwarcie gospodarze od koszykarzy ze Strzelec Opolskich okazali się lepsi nieznacznie, to już w drugim fragmencie potyczki wypracowali sobie solidną zaliczkę. Na przerwę schodzili przy prowadzeniu 44:21. Jeszcze lepsza skuteczność zawodników DAAS Basket Hills po zmianie stron przyczyniła się do efektownego osiągnięcia pułapu 100 punktów. Goście „oczek” zapisali na swoim koncie 60, czyli aż o 40 mniej od bielskiej drużyny.

Weekendowe starcie najmilej wspominać będą autorzy dwucyfrowych zysków punktów dla III-ligowca z Bielska-Białej, czyli Robert Kozaczka (20 pkt.), Maciej Goryl (18), Aleksander Śpiewak (15) oraz Alberto Garita (11).

By awansować bielszczanie wygrać muszą jeszcze jedno spotkanie. Najbliższe odbędzie się 11 marca na parkiecie hali w Strzelcach Opolskich.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – MKS Strzelce Opolskie 100:60 (18:15, 26:6, 30:24, 26:15)