Piłkarska jakość po stronie Pasjonata, przewaga boiska szansą dla Morcinka – tak komentowano przed meczem interesujące starcie w Kaczycach.

Pasjonat1

I wielu ekspertów oczekiwało raczej rozstrzygnięcia remisowego. Tego potwierdzenie mieliśmy poniekąd do pauzy. Gospodarze dzielnie przeciwstawiali się częściej operującej piłką ekipie z Dankowic. Co więcej, wypracowali sobie najlepszą okazję, by objąć prowadzenie. W sytuacji sam na sam źle zachował się Rafał Adamek. Wątpliwości nie było już po wznowieniu rywalizacji. Pasjonat podkręcił tempo gry, czego efektem trafienie Łukasza Błasiaka. Napastnik gości zaskoczył bramkarza Morcinka strzałem tuż przy słupku. Stracony gol nie przekreślił rzecz jasna szans podopiecznych trenera Ireneusza Gabrysiaka, tym bardziej, że od 70. minuty dankowiczanom przyszło radzić sobie w składzie 10-osobowym. Paweł Wydra odepchnął rywala, za co został odesłany do szatni. Taki obrót wydarzeń spowodował, że futboliści z Kaczyc odważnie zaatakowali, stawiając wszystko na jedną kartę. Wariant ofensywny dał jednak korzyści... Pasjonatowi. Po kontrze i dograniu Błasiaka na 2:0 podwyższył Marcin Herman. Podłamanych gospodarzy „dobił” w doliczonym czasie meczu Kornel Adamus, który znakomicie zachował się po otrzymaniu piłki w polu karnym Morcinka.

- Musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki. W kilku niezłych sytuacjach zabrakło nam zimnej krwi. Cóż, pracujemy dalej, bo kolejni rywale wcale łatwiejsi nie będą - stwierdził po meczu szkoleniowiec Morcinka.

Morcinek Kaczyce – Pasjonat Dankowice 0:3 (0:0) 0:1 Błasiak (60') 0:2 Herman (89') 0:3 Adamus (90+1')

Morcinek: Kordyaczny – Rychły, Zdziech, Pszczółka, Wcisło, Kubaczka, Labza, Plinta, Mosiek (82' Adamczewski), Rychły, Janulek Trener: Gabrysiak

Pasjonat: Chmielewski – Tworek, Bieroński, Dawidek, Śliwa, Kocierz (46' Adamus), Herman, Mar.Wróbel, Stasica (80' Ogiegło), Błasiak (89' Sternal), P.Wydra Trener: Bieroński