Beniaminek z Ciśca rewelacyjnie spisywał się na początku sezonu. Po pięciu zwycięstwach w pierwszych pięciu meczach coś się zacięło. Maksymilian od tego czasu nie wygrał. Dzisiaj próbował odwrócić kartę w pojedynku z Beskidem Skoczów. Beskid Skoczow gol

Ta sztuka gospodarzom się nie udała. W 15. minucie Beskid, za sprawą Krzysztofa Surawskiego wyszedł na prowadzenie. Nie najlepiej w tej sytuacji zachował się golkiper beniaminka. Podopieczni Wojciecha Kłusaka przed przerwą zdołali wyrównać. Na strzał z około 20 metrów zdecydował się Patryk Semik. Uderzenie pomocnika Maksymiliana dotarło do celu. W drugiej połowie więcej z gry mieli skoczowianie, którzy w końcówce rozstrzygnęli losy meczu. Na listę strzelców wpisali się Wojciech Padło i Robert Matuszka. Oba gole były do siebie podobne. Wiesław Arast parował uderzania przeciwników, ale przy dobitkach był bez szans.

W dalszym ciągu jesteśmy w dołku. Mamy spore problemy kadrowe, ale musimy pchać wózek do przodu. O naszej porażce zadecydował m.in. brak dyscypliny taktycznej. Przeciwnik swoją wyższość udowodnił w końcówce meczu. Stworzył sobie kilka okazji, dwie wykorzystał. My mieliśmy swoje, ale zabrakło wykończenia – opisuje dzisiejszy mecz trener Kłusak, którego podopieczni po dobrym początku rozgrywek wyraźnie spuścili z tonu. – Doskwierają nam wspomniane braki kadrowe, szczególnie w linii defensywnej. Musimy poukładać to wszystko od tyłu. Wypadli Majerz i Synowiec, dwaj zawodnicy, których sprowadziliśmy z myślą o wzmocnieniu obrony. Problem tkwi także w głowach. Musimy się odblokować, nad tym pracujemy – dodaje nasz rozmówca.

Maksymilian Cisiec – Beskid Skoczów 1:3 (1:1) 0:1 Surawski (15') 1:1 Semik (35') 1:2 Padło (78') 1:3 Matuszka (83')

Maksymilian: Arast – Karpeta, Dudka, Trzop, Gawliński, Butor (70' Janik), Maciej Wojtyła, Semik, M.Figura, Piecha (75' Miodoński), Ł.Figura Trener: Kłusak

Beskid: Matuszny – Wojaczek, Adamczyk, Wojciechowski, D.Ihas (38' Mioduchowski), Padło, Smagło (90' Greń), Kochman (54′ Matuszka), A.Ihas, Surawski, Jaworzyn (88′ Jastrzębski) Trener: Michalik