Skład jasienickiego Drzewiarza przed startem sezonu przeszedł gruntowną przebudowę. Został mocno odmłodzony. „Nowy” zespół pokazał na wstępie sezonu charakter. Drzewiarz Jasienica rusek Podopieczni Wojciecha Jarosza po pięciu kolejkach mają na swoim koncie dziewięć punktów. Na uwagę i uznanie zasługuje styl, w którym zespół sięgał po zwycięstwa.

W drugiej serii gier Drzewiarz podejmował Iskrę Pszczyna. Przegrywał 0:1 po golu Artura Cybulskiego. Wyrównał tuż po przerwie, gola na wagę trzech punktów w 91. minucie zdobył natomiast wchodzący z ławki rezerwowych Daniel Jakowenko.

Tydzień później drużyna z Jasienicy udała się do Jaworzna. Przegrywała 0:1, wygrała 2:1. Dwie bramki zdobyła w końcówce meczu. Na listę strzelców wpisali się Adam kozielski oraz Robert Basiura.

W minionej kolejce jasieniczanie wygrali po raz trzeci w tym sezonie, po raz trzeci 2:1, po raz trzeci decydującą bramkę zdobyli w ostatniej fazie meczu. Rezerwowy Maksymilian Wojtasik celnie i skutecznie uderzył w 81. minucie.