LKS Bestwina sparowała po raz pierwszy podczas trwającego okresu przygotowawczego. Jasienicki Drzewiarz rozegrał trzeci test-mecz. Drużyna Sławomira Szymali udanie rozpoczęła cykl pojedynków kontrolnych. Bestwina Drzewiarz rusWynik sparingu nie jest kwestią najważniejszą, ale zwycięstwo z dobrym i wyżej notowanym rywalem cieszy – mówi Sławomir Szymala, którego podopieczni pokonali IV-ligowca z Jasienicy 3:2. Premierowa odsłona zakończyła się skromnym remisem. Gola dla LKS-u Bestwina zdobył Szymon Skęczek. Po podaniu za linię obrony znalazł się sam na sam z bramkarzem, okazję wykorzystał. – Cała linia obrony popełniła błąd przy tej bramce – ocenia Wojciech Jarosz, opiekun jasieniczan, dla których trafił głową Marcin Studencki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego autorstwa Filipa Gajdy.

W drugiej połowie obie ekipy dołożył po „razie”. Szymon Święs przymierzył z dystansu, a Maksymilian Wojtasik wykończył precyzyjne dogranie Dariusza Łosia. W końcówce meczu bliżsi jego rozstrzygnięcia na swoją korzyść byli IV-ligowcy, ale w ostatniej minucie szczęście uśmiechnęło się do drużyny z Bestwiny. Po strzale zza pola karnego Krystiana Makowskiego piłka odbiła się od jednego z obrońców i przeleciała nad Krzysztofem Michałowskim.

Ciekawy mecz, dobre tempo, dobry poziom techniczny z obu stron, odpowiednie zaangażowanie zawodników. Plusów jest dużo, sparing oceniam jako pożyteczny. Zły jest wynik, ale wynik nie jest najważniejszy. Zabrakło nam w kilku sytuacjach skuteczności. Mieliśmy przewagą optyczną, ale nieznaczną – wyraża pomeczową opinię trener Jarosz.

Jestem zadowolony z postawy zawodników. Wszyscy są po mocnym mikrocyklu. Podobało mi się zaangażowanie. W ostatnich minutach odcięło nam prąd. Miałem do dyspozycji tylko 14 zawodników. Nie byliśmy dla dobrego rywala tłem, też graliśmy piłką – klaruje szkoleniowiec reprezentanta bielskiej „okręgówki”.

Drzewiarz Jasienica – LKS Bestwina 2:3 (1:1) Gole dla Drzewiarza: Studencki, Wojtasik Gola dla LKS Bestwina: Skęczek, Święs, Makowski

Drzewiarz: Szymala (Michałowski) – Chojnacki, Studencki, Piela, Basiura, Romanowicz, Kuder, Gajda, Strzelczyk, Machalica, Kozielski oraz Paw.Łoś, D.Łoś, Gola, Sekuła, Wojtasik Trener: Jarosz

LKS Bestwina: Kudrys (testowany bramkarz) – Duś, Gołąb, testowany zawodnik, Makowski, Prz.Łoś, Droździk, Nowak, Włoszek, Skęczek, Święs oraz Radwański, Maciążka, testowany zawodnik Trener: Szymala