Sporą odpornością mentalną wykazał się w kolejnym swoim turnieju Igor Kubalka. Podopieczny bielskiego Wielkiego Szlema „załapał się” na podium rywalizacji w Tychach.

Porsche-Igor O Puchar Volkswagen Porsche Cup zmagali się na korcie w Tychach tenisiści w kategorii wiekowej do lat 10. Na szczególną uwagę zasługuje zwycięstwo Igora Kubalki nad Mateuszem Okrzesikiem z Żywca w stosunku 1:4, 4:3, 11:9. Po przegraniu pierwszego seta 9-latek z Wielkiego Szlema przegrywał w drugim secie już 1:3 i 15:40. Do zwycięstwa rywalowi potrzebna była wówczas tylko jedna wygrana piłka. Kubalka wykazał się dużą odpornością psychiczną oraz wytrzymałością i odwrócił losy spotkania na swoją korzyść.

W decydującej batalii o zwycięstwo w turnieju stanął do pojedynku z „odwiecznym” rywalem, Nikodemem Barcikiem z Mikołowa. Po bardzo zaciętym pojedynku przeciwnik triumfował w stosunku 4:3 (4), 4:3 (7).

- Widać wyraźnie postępy Igora w grze. Cieszy również sfera mentalna i waleczność w trudnych momentach - mówi nam Przemysław Głowacki, szkoleniowiec w klubie tenisowym z Bielska-Białej.