Z obozu Górali

– Pierwsza porażka Podbeskidzia w rundzie wiosennej stała się faktem. Górale ulegli w miniony weekend ekipie z Częstochowy 0:1.

– Po czterech meczach bez porażki dziś przyszła porażka. Raków jest bardzo dobrym zespołem i my o tym wiedzieliśmy. Zadecydowała dziś jakość hiszpańskiego napastnika Iviego Lopeza i jego strzał z rzutu wolnego. W końcówce próbowaliśmy jeszcze strzelić na remis, ale na takim boisku jak dziś w Bełchatowie było to bardzo ciężkie - powiedział po meczu Peter Mamić. 

– Mecz z Lechią odbędzie się bez żadnych komplikacji, choć obeecność koronawirusa stwierdzono u 6 piłkarzy z Bielska-Białej. Regulamin rozgrywek Ekstraklasy ściśle określa przypadki, w których należy przełożyć spotkanie ze względu na zakażenia koronawirusem. Dopuszcza się takiego rozwiązania gdy decyzją sanepidu kwarantanną zostanie objęta cała drużyna, lub gdy zakażeniu ulegnie jednocześnie więcej niż 7 zawodników, którzy wystąpili w co najmniej jednym spotkaniu w tym sezonie.

– Dobiegła końca przygoda Rafała Leszczyńskiego w klubie z Bielska-Białej. Kontrakt z golkiperem został rozwiązany.

Lechia gra fajną i dojrzałą piłkę, ale to zespół chimeryczny. To jedna z drużyn potrafiąca z ekipami z czołówki wygrywać, ale ma też słabsze momenty w meczach. W Mielcu Lechia oddała pole, ale przyniosło to skutek. Oby w sobotę wynik był inny - chcemy zrealizować nasze pomysły na Lechię. Musimy grać szerzej, szukać uderzeń z dystansu. Teraz jakość spotkań będzie wyższa, gdy każdy będzie trenował na naturalnej nawierzchni - powiedział w rozmowie z telewizją klubową Robert Kasperczyk, trener Podbeskidzia. 

– Żaden z Górali nie pauzuje za kartki w najbliższym meczu, natomiast w zespole rywali nie będzie mógł wystąpić Karol Fila. Wśród zawodników zagrożonych pauzą w następnej kolejce są Michał Rzuchowski i Dmytro Bashlai - kartka któregoś z nich wiązać się będzie z wykluczeniem z następnej kolejki.

O rywalu

– Do Bielska-Białej przyjedzie drużyna, która podobnie jak Raków rozczarowująco zaczęła rundę wiosenną, ale po kilku spotkaniach weszła na wysokie obroty. Obecnie Lechia to 4. drużyna PKO BP Ekstraklasy, która w 19 spotkaniach uzbierała 29 punktów. Biało-zieloni wygrali ostatnie 3 mecze i dzięki temu są jedną z najlepiej punktujących drużyn wiosny.

–  Trener Piotr Stokowiec przyznał przed meczem, że zmaga się z problemami kadrowymi - nie będzie mógł skorzystać z wcześniej wspomnianego Fili, Michała Nalepy oraz Josepha Cessay. Pod dużym znakiem zapytania stoi też występ Kenny'ego Saiefa. 

– Obie ekipy ostatni raz spotkali się we wrześniu ubiegłego roku. Lechia wówczas rozbiła Podbeskidzie aż 4:0. 

Flavio Paixao przedłużył kontrakt z Lechią Gdańsk do końca czerwca 2022 roku. Portugalski napastnik strzelił w polskiej Ekstraklasie 83 bramki, co czyni go najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii naszej ligi.

Przypuszczalny skład Podbeskidzia: Pesković – Modelski, Baszłaj, Rundić, Mamić, Danielak, Bieroński, Kocsis, Hora, Biliński, Roginić

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 6.03.2021 r. (sobota), g. 15:00