M jak MKS Lędziny – Zespół ten został mistrzem Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej w sezonie 2021/2022. W ostatnim czasie na naszym portalu pojawiła się informacja o zwolnieniu trenera zespołu Adama Napierały. Był to jednak przedwczesny "osąd". Do redakcji trafiła wiadomość z tym "newsem", podpisana jako prezes klubu. Wszystko to okazało się jednak "fejkiem". Z naszej strony przepraszamy za niezweryfikowanie wiadomości, a uprzejmemu gagatkowi, który podszywał się pod prezesa MKS Lędziny (jak najmniej) pomyślności! 
 

N jak niedosyt (?) – Rekord Bielsko-Biała przyzwyczaił nas do mistrzowskich tytułów w futsalu. W minionym sezonie jednak to się nie udało. Hegemonię "rekordzistów" przerwał gliwicki Piast. Do klubowej gabloty trafił jednak Superpuchar i Puchar Polski, więc o pełnym niedosycie mowy nie ma. 

 

O jak ostatnie drużyny – W minionym sezonie IV ligi śląskiej gr. 2 na ostatnich miejscach sklasyfikowane zostały beskidzkie drużyny: Góral Żywiec i LKS Bestwina. 

 

P jak Pierściec – Błękitni Pierściec zwyciężyli w czwartej odsłonie Beskidzkiego Mundialu. 

 

R jak rewelacja Rotuz – Ekipa z Bronowa zakończyła sezon 2021/2022 na 2. miejscu w bielskiej A-klasie, co dało jej możliwość gry o "okręgówce" w barażu z LKS-em Studzionka - wicemistrzem tyskiej A-klasy. W dwumeczu lepsi byli bronowianie i to oni cieszyli się z awansu. Jednocześnie Rotuz stał się rewelacją Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej, kończąc rundę na 5. lokacie. 

 

S jak sensacja – Inaczej nie da się ująć tego, co wydarzyło się w przypadku barażu między ekipą z Ujsół a LKS-em Pruchna. Ci drudzy wygrali w pierwszym meczu 4:0 i wydawało się, że to oni awansują do Ligi Okręgowej Skoczowsko-Żywieckiej. Tak się jednak nie stało. Muńcuł w rewanżu rozbił drużynę z Pruchnej 7:1. 

 

T jak talenty – Nie jest nowością stwierdzenie, że bielski Rekord od lat słynie z konsekwentnej i dobrej pracy z młodzieży. Nie inaczej było w przypadku minionej rundy. Szczególną uwagę zwrócił Szczepan Mucha. Zaledwie 18-latek zasilił w ostatnim czasie ekstraklasowego Piasta Gliwice. 

 

U jak udany (?) – Czy rok 2022 był udany dla beskidzkiego sportu? Czy szklanka była do połowy pełna, czy do połowy pusta? Ten werdykt pozostawiamy Czytelnikom. 

 

W jak walkower – W rundzie jesiennej, choć na boisku mecz Piasta z Góralem Istebna zakończył się wynikiem 3:2, to klub z Cieszyna punktów do swojego dorobku dopisać nie mogła. Spotkanie zostało sklasyfikowane jako walkower dla ekipy z Istebnej. W podobny sposób ukarany został także Beskid Skoczów za mecz z Tempem Puńców, choć skoczowianie porażkę zaliczyli również na placu gry. 

 

Z jak Zimowa Liga Biznesu – 7 grudnia 2022 roku wystartowała II edycja Zimowej Ligi Biznesu, która odbywa się w hali Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.