Kolejny godny odnotowania wynik, w rywalizacji z rówieśnikami zza granicy, stał się udziałem utalentowanego tenisisty Igora Kubalki, zawodnika BTT Wielki Szlem Bielsko-Biała.

Kubalka Czechy

W Rożnovie pod Radhostem odbył się czwarty turniej w ramach cyklu „Yonex Bauer Jokra Tour 2014”, który rozegrany został w hali tenisowej Synottip Hall na nawierzchni ATP teraflex. Rywalizacja toczyła się w kategorii do lat 10. Oprócz zawodników z Moraw pojawiła się na zawodach grupka młodych tenisistów ze Słowacji, jak również jedyny reprezentant Polski, podopieczny klubu BTT Wielki Szlem, Igor Kubalka.

W trakcie rozgrywek grupowych młody tenisista pokonał Jonasa Safarika 6:2 oraz Martina Postupa 6:0, choć doznał wówczas lekkiej kontuzji kolana. W 1/4 finału Kubalka pokonał Jiri Danka 4:2, a w półfinale, po bardzo dobrej grze obfitującej w wiele różnorodnych i przemyślanych taktycznie zagrań, zwyciężył Jakuba Kralika ze słowackiego Trencina 4:0. Finał to pojedynek ze Słowakiem Markusem Lazarcikiem z Vysoke Tatry. Mocny serwis oraz zmiana tempa gry pozwalały na zdobywanie wielu punktów przez naszego zawodnika. Wszystkie gemy toczyły się na przewagi, a ostatecznie nieznacznie lepszy okazał się Słowak, który wygrał 4:2. Podopieczny obecnego na turnieju trenera Przemysława Głowackiego wywalczył puchar za 2. miejsce i 80 punktów do rankingu cyklu.

– Był to bardzo udany turniej pod każdym względem, rozegrany dodatkowo w sportowej i sympatycznej atmosferze. Mocni rywale ze Słowacji zaprosili nas na turnieje do nich, a w Czechach dobra gra Igora jest coraz bardziej rozpoznawalna. Dodam, że został zaproszony do reprezentowania w rozgrywkach drużynowych czołowego klubu tenisowego na Moravach – Tennispoint FM z Frydka-Mistka.To duże wyróżnienie, szansa na rozwój i podniesienie poziomu gry – wyjaśnia nam trener Przemysław Głowacki.