Czwarta odsłona "Beskidzkiego Mundialu", zabawy organizowanej przez nasz portal cieszyła dużym kibicowskim "wzięciem". Decydujące mecze, w których kibice głosowali poprzez stosowne reakcje na fanpage'u portalu SportoweBeskidy.pl na Facebooku, nie zawiodły oczekiwań, a ilość wirtualnych goli świadczy o tym dobitnie. Do wielkiego finału, po zwycięstwie 720:713 nad Strażakiem Dębowiec, awansował Żar Międzybrodzie Bialskie. Równolegle przepustkę zdobyli Błękitni Pierściec, to w następstwie triumfu 673:537 nad Groniem Bujaków. 

 

 

W potyczce o mistrzostwo niepokonany wcześniej zespół Błękitnych powtórnie otrzymał olbrzymie wsparcie od swoich sympatyków. Aż ponad 1300 głosów na Błękitni Pierściec wystarczyło do odniesienia końcowej wygranej w naszej zabawie, choć trzeba przyznać, że i fani z Międzybrodzia Bialskiego dali z siebie "maksa", osiągając poziom ponad 1100 wskazań. Tym samym po zwycięstwo po raz pierwszy w Beskidzkim Mundialu sięgnęła drużyna z podokręgu Skoczów. Na inaugurację Beskidzkiego Mundialu najlepsza okazała się Soła Kobiernice, która zaangażowaniem swoich fanów pokonała w finale Magurę Bystra. W 2. edycji mistrzem został Beskid Godziszka lepszy w finale od Zapory Wapienica. Na „pudło” załapał się również Żar Międzybrodzie Bialskie, a rok temu triumfował Rekord Bielsko-Biała, który wówczas w finale pokonał... Błękitnych Pierściec. 

 

Odnotujmy, że na "pudło" turnieju załapał się Groń Bujaków, który w meczu o 3. miejsce uzyskał 384 głosy przy 286 dla ekipy z Dębowca. Co ciekawe, Groń Bujaków drugi raz z rzędu kończy czempionat na najniższym stopniu podium. 

 

Wszystkim kibicom, którzy z uwagą śledzili nasze rozgrywki i angażowali się w poszczególne etapy turnieju redakcja portalu składa wielkie podziękowania, kierując zarazem w pełni zasłużone słowa uznania. Dla triumfatora naszych rozgrywek przewidziany został czek o wartości 1000 złotych do zrealizowania na sprzęt piłkarski od firmy Joma Magic Sport. Ponadto, każdy z klubów, który znalazł się na podium otrzyma pamiątkowy puchar od wydawcy portalu SportoweBeskidy.pl - firmy MSP Group. Do zobaczenia za rok!