– Jestem pewien tego, że Drzewiarz będzie prędzej czy później punktował. To obserwacja na podstawie meczu z nami. Ale teren w Tychach jest jednak ciężki. Nieprzypadkowo gospodarze wysoko pokonali na inaugurację „dwójkę” Podbeskidzia czy zremisowali z Polonią. U siebie to zespół mocny i nie sądzę, aby doszło do niespodzianki.

Zdecydowane zwycięstwo bielskich rezerw w Lędzinach. Nie twierdzę tak dlatego, że ekipa z Lędzin jest tak słaba, ale ze względu na siłę Podbeskidzia. Zaskoczeniem dużym było to dla mnie to, że ten zespół rozpoczął sezon od słabszego występu w Tychach.

Kuźnia będzie podrażniona porażką domową i w Ornontowicach nie odda tanio skóry. Myślę, że o remis się pokusi, a przy dobrach wiatrach nawet i wygrać może.

Na podobnym poziomie oceniam ROW i Orzeł, stąd mój typ na remis. Gdybym miał wskazywać na któryś zespół, to nieco bardziej byłby to ten z Łękawicy. Z różnych doniesień wiem, że Orzeł lepiej gra tej wiosny, niż wyniki na to wskazują.

 


 

Życzyłbym Błyskawicy, aby zapunktowała w Bełku, ale patrzeć trzeba też realistycznie. Słyszałem, że Decor przegrał nieco niezasłużenie z Polonią, ale z Drzewiarzem pokazał już siłę. Trudne wyzwanie dla gości.

Specyficzne boisko pod względem rozmiarów w Turzy Śląskiej zawsze jest jakimś dodatkowym atutem gospodarzy, natomiast trener Kłus wykonuje w Landeku dobrą pracę. Stać Spójnię na to, aby „urwać” w tym meczu remis.

Będziemy chcieli podtrzymać dobrą passę z poprzednich spotkań tej rundy. LKS Czaniec przegrał wprawdzie ostatnio z Unią, ale wcale nie musiał przez pryzmat przebiegu meczu. Już po pierwszej rundzie ligowej i meczu przeciwko nam typowałem drużynę z Czańca na jedną z tych, która będzie w ścisłej czołówce stawki. Zdania tego nie zmieniam, aczkolwiek dobrze, aby po falstarcie, o którym pisaliście jeszcze to okrążenie naszego rywala było wolniejsze.


Program 18. kolejki:

25.03.2023 r. (sobota), g. 15:30
GKS II Tychy – Drzewiarz Jasienica (g. 11:00)
Unia Racibórz – Polonia Łaziska Górne (g. 11:00)
MKS Lędziny – Podbeskidzie II Bielsko-Biała
MRKS Czechowice-Dziedzice LKS Czaniec
Decor Bełk – Błyskawica Drogomyśl
Gwarek Ornontowice – Kuźnia Ustroń
ROW Rybnik – Orzeł Łękawica (g. 17:00)

26.03.2023 r. (niedziela), g. 15:30
Unia Turza Śląska – Spójnia Landek