Spotkanie między Góralami a Lechitami zakończyło się polubownym rezultatem 2:2. Gdańszczanie stworzyli sobie więcej sytuacji ofensywnych,  lecz w wielu momentach brakowało im wykończenia albo prozaicznego szczęścia. Zawodnicy z Bielska-Białej cierpliwie jednak czekali na swoje okazje, a ich determinacja wynagrodzona została w 88. minucie, gdy Kamil Biliński zdobył bramkę na wagę punktu. 

Instat Index, czyli zbiór wszystkich najistotniejszych statystyk wskazał na delikatnie lepszą drużynę Lechii (246:268). Gdańszczanie przewodzili także w statystykach strzałów, wymienionych podań oraz wygranych pojedynków. Górale z kolei dłużej utrzymywali się przy piłce (53%-37%)
 
Na najlepszego zawodnika Instat Index wskazał Bartosza Kopacza z Lechii, który zgromadził 336 punktów. Ponadto w najlepszej trójce piłkarzy Podbeskidzia znaleźli się kolejno: Michal Pesković, Gergo Koscis i Milan Rundić. Podobnie jak w poprzednich meczach widoczne było dobre przygotowanie fizyczne Podbeskidzia. Z raportu "fitness" wynika, iż zawodnicy z Bielska-Białej byli bardziej wybiegani od swojego przeciwnika. Zawodnicy Górali przebiegli w meczu 115,91 km, z kolei Lechii 111,18 km. Gospodarze wykonali także więcej sprintów i szybkich biegów. Zawodnikiem, który wykonał najdłuższy dystans w meczu w szeregach Podbeskidzia był Michał Rzuchowski (11,63 km). Najwięcej sprintów w drużynie spod Klimczoka wykonał z kolei kapitan, Filip Modelski (24).