Dla najmłodszych w sobotnie przedpołudnie – od godziny 10:00 – przygotowane zostaną biegi na dystansach dostosowanych do wieku. I tak przedszkolaki pokonywać będą 100 metrów, starsze dzieci zmierzą się z trasą długości odpowiednio 500 m i 1000 m. Wszystko to w pobliżu schroniska na Magurce Wilkowickiej.

Wydarzeniem głównym będzie bieg wyznaczony na godz. 11:00, który poprowadzi trasami narciarstwa biegowego. Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn w ramach Jesiennych Biegów na Magurce zostanie sporządzona na podstawie zaliczenia łącznego dystansu 10 km, na który składają się dwie pętle ze startem i metą obok budynku sędziowskiego.

Na godz. 11:30 awizowany jest z kolei start Rajdu Nordic Walking i zapewne chętnych również do takiej aktywności nie zabraknie. Tym bardziej, że trasa to ok, 5,5 km malowniczym szlakiem turystycznym na Czupel i z powrotem.

Na co mogą liczyć uczestnicy wydarzenia w sobotę 1 października? Dla zwycięzców w kategoriach wiekowych przewidziano medale, najlepszym w biegu głównym wręczone będą puchary. Po zawodach wszyscy zaproszeni zostaną do bufetu. Więcej szczegółów uzyskać można na stronie z zapisami do udziału – https://time4sport.pl/event/63