Ten, który zdaje się mieć największe szanse, by znaleźć się w ścisłej „szpicy” zestawienia, to Jan Błachowicz. „Cieszyński Książę”, bo właśnie takie określenie można napotkać w odniesieniu do 37-latka, rok 2020 okrasił zdobyciem tytułu  mistrza świata UFC wagi półciężkiej. Nie sposób nie podkreślić, że to osiągnięcie, do którego wcześniej nawet nie zbliżył się żaden polski wojownik MMA.

W wybranej już „15” najlepszych ponownie widnieje Kajetan Kajetanowicz. Kierowca rajdowy z Ustronia to wciąż jedyny Polak na najwyższym poziomie światowych wyścigów samochodowych. W obecnym sezonie na jego konto trafiło m.in. zwycięstwo w Rajdzie Turcji, „Kajto” był także drugi w Rajdzie Sardynii – w obu przypadkach zdobywając cenne punkty do klasyfikacji generalnej WRC.

Konkurencję „nasi” przedstawiciele mają w rozpoczętym już głosowaniu sporą. Począwszy od triumfatorki tenisowego Rolanda Garrosa Igi Świątek, przez imponującego strzelecką formą piłkarza Roberta Lewandowskiego, skoczków Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, aż po żużlowego mistrza świata Bartosza Zmarzlika. Pozostali nominowani sportowcy to: siatkarz Wilfredo Leon, pływaczka Katarzyna Wasick, reprezentanci w kolarstwie Katarzyna Niewiadoma i Michał Kwiatkowski, biegaczka Justyna Święty-Ersetic, uprawiająca short track Natalia Maliszewska, szachista Jan Krzysztof Duda oraz zapaśnik Magomedmurad Gadżijew.

Przypomnieć warto, że niezmiennie od 1926 r. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” jest najważniejszym i najbardziej cenionym rankingiem przez polskich sportowców. Triumfatora za rok mijający poznamy podczas Gali Mistrzów, która zaplanowana została na 9 stycznia 2021 r. Dzień wcześniej o godzinie 16:00 upłynie czas głosowania dla kibiców.