Już na wstępie sezonu 2022/2023 do Drogomyśla zawita 13 sierpnia Unia Turza Śląska. To 3. siła minionych rozgrywek ligowych. Premierowy wyjazd beniaminek zaliczy do Czechowic-Dziedzic, mierząc się z rywalem, który finiszował tuż za podium. Kilka dni później, w terminie środy 24 sierpnia, Błyskawica ugości Decor Bełk, a więc wicemistrza na IV-ligowym froncie. Miesiąc powitalny na tym szczeblu zwieńczy test z... mistrzem grupy z ubiegłych zmagań – „dwójką” GKS-u Tychy na jej terenie. PEŁNY TERMINARZ IV-LIGOWEJ JESIENI
 W Drogomyślu taki właśnie kalendarz meczów w sierpniu – i w pełni to zrozumiałe – nie został przyjęty z entuzjazmem. – Terminarz ułożył się nieszczęśliwie. 90 procent drużyny nie miała styczności z IV ligą, więc wyzwanie to naprawdę mega. Ale będziemy walczyć w każdym spotkaniu – mówi trener drogomyślan Krystian Papatanasiu. – W „okręgówce” było podobnie, bo zaczynaliśmy „z grubej rury” od meczów z Tempem Puńców, Beskidem Skoczów czy GKS-em Radziechowy-Wieprz, a daliśmy sobie ostatecznie doskonale radę – dodaje nasz rozmówca.

Błyskawica w przyszłym tygodniu rozpocznie przygotowania do sezonu. Zarówno na treningach, jak i podczas premierowego sparingu tego lata, pojawić się ma w drużynie spora grupa testowanych piłkarzy. – Będę chciał przyjrzeć się im w warunkach meczowych, aby na kolejne spotkanie dysponować kadrą już w miarę dopiętą. Ważne jest to, że nie zanosi się w niej na ubytki, ale bardzo zależy nam na tym, aby zwiększyć liczebność – podsumowuje Papatanasiu.