O ciekawe, sparingowe widowisko postarali się zawodnicy Wisły Ustronianki i Pasjonata Dankowice. W test-meczu z ich udziałem padło sześć goli. wisla ustronianka 2

Początek pierwszej połowy był wyrównany, nieco więcej z gry miała Wisła i to ona, za sprawą Pawła Leśniewicza, wyszła na prowadzenie. – W ostatnim kwadransie nasza gra się posypała. Rywal wykorzystał naszą dezorganizację i wyrównał – mówi Tomasz Wuwer. Po przerwie zarysował się wyraźna przewaga Ustronianki. Na listę strzelców wpisywali się kolejno – Michał Pietraczyk, Marek Kochut i ponownie Leśniewicz. W końcówce meczu rozluźnienie w szeregach Wisły raz wykorzystali dankowiczanie. Mogli dwa, ale Artur Bieroński, grający trener Pasjonata nie wykorzystał rzutu karnego.

Spotkanie oceniam jako bardzo pożyteczne. Zagraliśmy z wymagającym rywalem. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była lepsza. Zaliczyliśmy mocny mikrocykl w tygodniu. Spodziewaliśmy się tego, że po przerwie będzie gorzej. Powietrze pomału z nas schodziło. Cieszy organizacja gry, staraliśmy się grać piłką. Wynik jest sprawą drugorzędną. Mógł być nieco lepszy, ale nie wykorzystałem rzutu karnego – ocenia Bieroński.

Z Pasjonatem pożegnał się wypożyczony z Podbeskidzia Michał Habiński, treningów nie wznowił natomiast Tomasz Tworek. W ten sposób powstał wakat wśród młodzieżowców. – Chcemy pozyskać dwóch, może trzech zawodników na ich miejsce. Oczywiście młodzieżowców. Mamy kandydatów, którzy mieli wziąć udział w dzisiejszym sparingu, ale z różnych powodów nie mogli. Niebawem do nas dołączą – klaruje opiekun dankowiczan.

W następną niedzielę Wisła o godzinie 14:30 zagra z GKS-em Radziechowy-Wieprz, a Pasjonat o 13:00 z GTS-em Bojszowy.

Wisła Ustronianka – Pasjonat Dankowice 4:2 (1:1) Gole dla Wisły: Leśniewicz – 2, Pietraczyk, Kochut Gole dla Pasjonata: Bieroński, Ogiegło

Wisła: Raczek – Madzia, Pilch, Łacek, Kotrys, Kukuczka, Juroszek, Wawrzacz, Pietraczyk, Czyż, Leśniewicz oraz Kawulok, Chmiel, Kochut, Polok Trener: Wuwer

Pasjonat: Chmielewski – Lech, Bieroński, Dawidek, Michał Wróbel, Adamus, Stasica, Sternal, testowany zawodnik, Ogiegło, Wydra oraz Sikora, Marcin Wróbel Trener: Bieroński