– Pomysł taki zrodził się wraz z możliwościami biznesowymi, które się pojawiły. Pomyślałem, że fajnie byłoby wspomóc środowisko, z którego się wywodzę i w którym na co dzień funkcjonuję – mówi Marek Sokołowski, były kapitan bielskiego Podbeskidzia.

Fundacja Marka Sokołowskiego Sokoły Podbeskidzia przy współpracy z bielską szkółką Football Academy, Fundacją ESPA oraz Klubem Biznesu Podbeskidzie zorganizowała i przeprowadziła akcję przekazania 227 podopiecznym Zespołu Placówek Dla Dzieci i Młodzieży „Parasol” nowych butów sportowych o wartości prawie 90 tys. zł. Uroczyste wręczenie odbyło się we wtorek 29 września. – Bycie częścią takiego szczytnego przedsięwzięcia jest bezcenne – podkreśla Krystian Gańczarczyk, menadżer Football Academy w Bielsku-Białej.

„Parasol” jest jednostką organizacyjną miasta, celem statutowym jest szeroko rozumiana pomoc rodzinom i dzieciom, poprzez prowadzenie 11 placówek wsparcia dziennego. Te m.in. organizują czas wolny, przyczyniają się do rozwoju zainteresowań młodych osób i promocji zdrowego trybu życia. – Można z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że objęci wsparciem podopieczni bielskich placówek będą w większym stopniu i z ochotą podejmowali aktywność fizyczną. Nie trzeba tłumaczyć, jak jest to ważne – dodaje Sokołowski.