Gdzie szukać butów zapaśniczych?

Obuwie stworzone specjalnie z myślą o sportowcach uprawiających zapasy nie jest dostępne w każdym sklepie z butami, co zresztą nie powinno nikogo dziwić. Chcąc dokonać tego typu zakupu, należy zatem udać się do sklepu specjalizującego się w sprzedaży obuwia sportowego, lub poszukać wybranego modelu w internecie. Dużym ułatwieniem jest zapewne informacja, że buty zapaśnicze Adidas, Nike i Asics możesz kupić w sklepie WRESTLING.COM.PL. Aby jednak nie żałować dokonanego wyboru, warto zorientować się najpierw nieco w tej dziedzinie i sprawdzić m.in. czym różnią się poszczególne modele.

Buty zapaśnicze których marek warto wybrać?

W produkcji obuwia dla zapaśników specjalizują się najpopularniejsze marki związane ze sportem, takie jak Nike, Adidas, czy Asics. Chcąc zatem nabyć tego typu obuwie, stajemy przed dylematem, której z tych znanych i uznanych na świecie marek zaufać? Nie jest łatwo udzielić odpowiedzi na to pytanie, gdyż każda z nich cieszy się renomą wśród sportowców. Zarówno zapaśniczki stworzone przez Nike, Asics, jak i Adidas spełniają wszystkie podstawowe wymagania, dlatego też warto zwrócić uwagę na różnice między poszczególnymi modelami.

 


Różnice pomiędzy produktami wspomnianych wyżej marek opierają się głównie na zastosowanych rozwiązaniach technologicznych, które są chronione patentami, a także na designie, a więc użytych kolorach i wzorach, dzięki którym sportowcy mają szansę wyróżnić się podczas walki. Warto w tym miejscu wspomnieć, że buty zapaśnicze marki Adidas należą do kategorii unisex, co oznacza, że sprawdzą się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

Na co zwracać uwagę wybierając buty zapaśnicze?

Skoro trudno wskazać jedną wiodącą markę obuwia zapaśniczego, to na co należy zwracać uwagę podczas wybierania tego elementu stroju sportowego? Oczywiście dla wielu osób istotną kwestię stanowi cena. Dla początkujących zapaśników i zapaśniczek dobrym wyborem będą przystępne cenowo buty Adidas Havoc 2, które jednocześnie są trwałe i sprawdzają się podczas treningów. Osoby, które trenują zapasy zawodowo, powinny natomiast zwrócić uwagę na model Asics JB Elite, dzięki któremu możliwe jest poprawienie swoich wyników na macie, w tym szybkości i wydajności.

Porównując poszczególne modele butów zapaśniczych dostępnych na rynku, warto zwrócić uwagę na takie elementy, jak podeszwa, cholewka, czy sposób mocowania. Droższe modele są niejednokrotnie wyposażone w schowek na sznurowadła, który jest niezwykle praktycznym elementem tego typu obuwia, dzięki któremu unikniemy takich niedogodności, jak rozwiązywanie, czy plątanie się sznurowadeł.