Inauguracyjna kolejka rundy wiosennej w skoczowskiej A-klasie niosła ze sobą kilka ciekawych spotkań. Jednym z nich miała być konfrontacja LKS-u Pogórze z Piastem Cieszyn. I w rzeczy samej taka właśnie była. pogorze Wszak spotkanie przez pełne dziewięćdziesiąt minut stało na wysokim poziomie, a o ostatecznym wyniku zadecydowały bramki zdobyte w samej końcówce.

Worek z bramkami otworzył w 15. minucie Piotr Hanzel. Filigranowy pomocnik ekipy z Pogórza popisał się ładnym uderzeniem z obrębu pola karnego. Gospodarze zarówno przed zdobyciem bramki jak i po, byli drużyną, która posiadała optyczną przewagę. – Przeważaliśmy, choć Piast również miał swoje okazje, których nie wykorzystał. Wspólnie stworzyliśmy ciekawe widowisko – opisuje szkoleniowiec LKS-u Pogórze, Zdzisław Hutyra.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Taki stan utrzymał się jednak do 68. minuty, kiedy to przyjezdni, za sprawą Pavla Zahatlana doprowadzili do wyrównania. Po zamieszaniu w polu karnym Czech zachował największą przytomność i skierował piłkę do siatki. – Szkoda tej bramki. Nie musieliśmy jej stracić, nasz błąd. Po tym golu wkradło się nieco nerwowości w nasze szeregi – kiwa głową nasz rozmówca.

Na pięć minut przed końcem meczu LKS Pogórze po składnej akcji i jej skutecznej finalizacji w wykonaniu Adriana Jasińskiego wyszedł na prowadzenie. Chwilę później gospodarze domagali się rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczał. W doliczonym czasie gry doszło wręcz do kopii sytuacji sprzed kilku minut – tyle, że pod drugą bramką. Tym razem rozjemca tego meczu wskazał na „wapno”. Karnego na gola zamienił Rene Lipovsky. – Szkoda. Mogliśmy wygrać. Na pocieszenie można jednak zaznaczyć, że zostawaliśmy po sobie fajny ślad na boisku – kończy Hutyra.

LKS Pogórze - Piast Cieszyn 2:2 (1:0) 1:0 Hanzel (15') 1:1 Zahatlan (68') 2:1 Jasiński (85') 2:2 Lipovsky (90+3', z rzutu karego)

LKS Pogórze: Szkorupa – Siąkała, Cebulak, Kleszcz, Heller, Jasiński, Hanzel, Basiński, Janik (73’ Szostok), Ł.Strach, K.Strach (55’ Krajewski) Trener: Hutyra

Piast: Sztefek – Bujok, Szarzec, Fatalski (50’ Adamek), Żebrowski, Lipovsky, Olszar, Kołek, Stasiak, Tomala (70’ Chrapek), Zahatlan (90’ Czernek) Trener: Kurzeja