Drużyna Piotra Jaroszka po pierwszej części sezonu znajduję się w futbolowej „próżni”. Szóste miejsce w tabeli i czternaście punktów straty do lidera mówią same za siebie – awans jej nie grozi. Czarni-Góral nie muszą się także martwić o ligowy byt. Czy w zaistniałej sytuacji zawodnikom nie zabraknie motywacji? czarni_goral SportoweBeskidy.pl: Czarni-Góral jesienią, a wiosną? Pana zespół kadrowo prezentuje się nieco słabiej. Piotr Jaroszek: Zgadza się. Doznaliśmy jakościowych i ilościowych ubytków. Wraz z odejściem Kamila Żołny i Casmira Mbachu straciliśmy skrzydłowych. Nie ma jednak ludzi niezastąpionych, szukamy alternatyw. Nasza młodzież stanie przed szansą i wyzwaniem. Liczę na to, że nie zawiedzie.

SportoweBeskidy.pl: W sobotę pierwszy, wiosenny mecz o punkty. Okres przygotowawczy należy uznać za etap zakończony. Udało się zrealizować założenia z nim związane? P.J.: Przygotowania oceniam pozytywnie. Zima była w tym roku naszym sprzymierzeńcem. Korzystaliśmy z hali, orlika, kilka razy z boiska ze sztuczną nawierzchnią w Bielsku-Białej. W ostatnich tygodniach trenujemy ciągle na trawie. Założenie udało nam się zrealizować. Martwią mnie trochę wyniki sparingów, ale to niekoniecznie musi mieć przełożenie na ligę.

SportoweBeskidy.pl: O co odmłodzony i osłabiony zespół powalczy wiosną? P.J.: Spadek nam nie grozi. O awans również będzie ciężko, bo strata do GKS jest duża. Będziemy grali bez presji. W takich warunkach młodzież będzie zdobywała cenne doświadczenie. Oczywiście nie zamierzamy grać o środek tabeli. Jestem ambitną osobą i taki też mam zespół. Nie oszukujmy się, w sporcie seniorskim wyniki są ważne. Zamierzamy gonić czołówkę. Naszym celem jest podium na koniec sezonu. Motywacji nie powinno chłopakom zabraknąć, marzą o grze wyżej. Stale im powtarzam, że bez właściwego podejścia im się to nie uda. Grają i trenują przede wszystkim dla siebie.

Transfery: Przybyli: Miłosz Michalik (Maksymilian Cisiec) Ubyli: Casmir Mbachu (Tęcza Błędów), Kamil Żołna (Rekord Bielsko-Biała, wypożyczenie), Maciej Wnętrzak (Rekord Bielsko-Biała, powrót z wypożyczenia), Tomasz Fijak (GKS Radziechowy-Wieprz), Przemysław Miodoński (Maksymilian Cisiec)

Sparingi: - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2:7 - Babia Góra Sucha Beskidzka 5:2 - LKS Bestwina 2:1 - Halniak Maków Podhalański 0:3 - MRKS Czechowice-Dziedzice 1:3 - GKS II Tychy 1:1 - Sparta Jazgarzew 0:3 - Pasjonat Dankowice 3:2 - Soła Oświęcim 1:5 - Metal Skałka Żabnica 4:3